Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2076
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: SDF: Barwna parada i fantastyczne występy

Poniedziałek, 16 maja 2016, 8:58
Aktualizacja: Wtorek, 17 maja 2016, 11:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: SDF: Barwna parada i fantastyczne występy
Fot. Przemek Kaczałko
Silesia Dance Festiwal kapitalnie wpisał się w 43. Wiosnę Cieplicką. 700 uczestników zmagań konkursowych przemaszerowało wczoraj (15.05) w barwnym korowodzie od Zdrojowego Teatru Animacji pod scenę na Placu Piastowskim, gdzie odbył się koncert galowy.

Poprzedniego dnia, od rana do wieczora na scenie Zdrojowego Teatru swoje umiejętności taneczne prezentowali goście z różnych stron Polski (250 osób) oraz z Ukrainy (450). Dzieci do lat 8, dzieci starsze, juniorzy oraz dorośli pokazali m.in. taniec towarzyski, klasyczny, współczesny, balet, show taneczny, teatr, taniec folklorny oraz stylizowany taniec folklorny.

W niedzielny poranek odbył się ostatni blok konkursowy, a o godz. 14:30 przez Park Zdrojowy na Plac Piastowski przeszła parada z uczestnikami festiwalu. Niezwykle radośni i uzdolnieni tancerze dotarli pod scenę, gdzie oczekiwali na wyniki poszczególnych kategorii. - Gratuluję tego festiwalu wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Jesteście znakomici, macie w sobie dużo radości, piękna i wyczucia sztuki tanecznej – mówiła posłanka Marzena Machałek wręczając jeden z pucharów.

- Dziękuję, że byliście z nami. Bardzo się cieszę, że nie byłem w jury, bo chyba bym musiał przyznać jedno Grand Prix dla wszystkich zespołów – powiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła przed wręczeniem głównej nagrody dla grupy z Edelweiss.

- Bardzo dobrze to wygląda – goście z Ukrainy, zespoły z Polski, trochę mało z Jeleniej Góry, bo w ostatniej chwili porozumieliśmy się na ten temat, ale to były dwa dni święta tańca – ocenił Marcin Zawiła. Uczestnicy festiwalu mieli też okazję zwiedzić Jelenią Górę i okolice. - Byli na Chojniku, w Termach, Noc Muzeów była pełna młodych Ukraińców w Cieplicach, więc działa to w dwie strony, ale przede wszystkim jeleniogórzanie mogli zobaczyć naprawdę niesamowity poziom tańca – dodał włodarz miasta.

Czy za rok organizatorzy mogą liczyć na Jelenią Górę? - Oczywiście jesteśmy otwarci. Wpisuje się to bardzo ładnie w Wiosnę Cieplicką. Dobrze by było, gdyby to już była tradycja – deklarował prezydent stolicy Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group