Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 3103
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ścieżka w sądzie

Sobota, 23 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 10:57
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
JELENIA GÓRA Karny finał afery budowalnej.

Trzech oskarżonych w sprawie budowy ścieżki rowerowej na Perłę Zachodu stanie dziś przed sądem. Prokuratura znalazła szereg uchybień przy realizacji tego zamówienia

Jerzy B., zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, jest oskarżony o niedopełnienie obowiązków i dopuszczenie do zbudowania ścieżki w sposób znacznie odbiegający od dokumentacji technicznej. Podpisywał też faktury i protokoły odbioru robót, choć nie miały one odzwierciedlenia w wykonanych pracach.
Straty oszacowano na ponad 202 tysiące złotych. Poszkodowane zostały gminy Jelenia Góra i Jeżów Sudecki oraz fundusz europejski Phare, które finansowały realizację przedsięwzięcia.
Podczas budowy stosowano gorsze materiały, niż te w projekcie. Np. w miejscu, w którym zaplanowano kamienną kostkę, kładziono tańszy asfalt. Zmniejszono też grubość warstw konstrukcyjnych drogi. Koryta odprowadzające wodę, zamiast z kamiennej kostki, zbudowano z elementów betonowych. Po zakończeniu budowy zmian w projekcie nie odnotowano, a wykonawca dostał więcej pieniędzy niż mu się należało.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group