Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5376
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ścieki zalewały piwnicę przez dwa lata

Czwartek, 13 kwietnia 2017, 7:48
Aktualizacja: Piątek, 14 kwietnia 2017, 7:33
Autor: Joanna
Jelenia Góra: Ścieki zalewały piwnicę przez dwa lata
Fot. Użyczone
Od dwóch lat mieszkańcy budynku przy ul. Romera w Jeleniej Górze zmagali się z problemem spływających ścieków do piwnicy. Dopiero niedawno usterka została usunięta.

Podłączenie budynku przy ul. Romera w Jeleniej Górze do kanalizacji w 2014 roku zamiast ułatwić życie, stworzyło ogromny problem, który finał znalazł dopiero ostatnio. – Jest XXI wiek, a ścieki do piwnicy płyną! – zaalarmował nas sfrustrowany sytuacją lokator. Otóż ścieki z kuchni, a także odpływ z łazienki (pralka), zamiast do kolektora zaczęły spływać do piwnicy już dwa miesiące po podłączeniu budynku do kanalizacji.

Trudno stwierdzić jednoznacznie jaka była tego przyczyna, z pewnością złożyło się na to kilka faktów. - Otóż budynek jest stary, zbudowany jeszcze przez Niemców. Kiedyś w piwnicy był zamontowany zlew do którego była pompowana woda podskórna. Zbudowany był również, nadal istniejący, kanał deszczowy, z którym były podłączone rury wychodzące z kuchni – tłumaczy jeden z lokatorów. - Zlew został usunięty dawno, natomiast rury zostały. W zeszłym miesiącu, po parokrotnym zgłaszaniu problemu do administracji, na ul. Romera, pojawili się pracownicy, wysłani przez administratora budynku, w celu naprawienia usterki. – Rury przez które woda z kuchni i z pralki dostawała się do piwnicy zostały zaklejone, natomiast w piwnicy prawidłowo je podłączono – wyjaśnia zgłaszający nam problem lokator.

Sprawą zainteresowało się jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik”, któremu wcześniej temat nie był znany, gdyż lokatorzy szukali pomocy najpierw u administracji budynku. Podłączenie zostało już w tym tygodniu sprawdzone, a ewentualne niedociągnięcia zostaną naprawione.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group