Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 2552
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Schetynowcy” walczą o pozostanie w PO

Środa, 20 maja 2015, 13:44
Aktualizacja: 13:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: „Schetynowcy” walczą o pozostanie w PO
Fot. Archiwum Jelonki.com
Wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak oraz pozostali politycy jeleniogórskich struktur Platformy Obywatelskiej, którzy zostali usunięci z partii decyzją władz krajowych, po podtrzymaniu decyzji przez Sąd Koleżeński PO, postanowili odwołać się walcząc o pozostanie w ugrupowaniu.

Podczas wizyty w Jeleniej Górze (17.05) sprawę skomentował minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna: - Uważam, że to nieszczęśliwa decyzja (Sądu Koleżeńskiego – red.), szczególnie, że miała ona miejsce kilka dni przed pierwszą turą wyborów prezydenckich. Wydaje mi się, że doszło tam do braku koordynacji pomiędzy biurem krajowym a Sądem Koleżeńskim. Mam nadzieję, że zostanie to wyjaśnione w sposób absolutnie oczywisty – powiedział na konferencji prasowej w Filharmonii Dolnośląskiej.

Poparcie dla polityków usuniętych za start w konkurencyjnym do PO komitecie Marcina Zawiły w ostatnich wyborach samorządowych wyrazili dolnośląscy parlamentarzyści Platformy z posłanką Zofią Czernow na czele.

Przypomnijmy. Z Platformy Obywatelskiej zostali usunięci: Jerzy Łużniak, Wojciech Łużniak, Michał Kasztelan, Janusz Wojtas i Michał Guz.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group