Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 2823
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sceniczny hit w Jeleniogórskim Centrum Kultury

Piątek, 29 lutego 2008, 7:54
Aktualizacja: 16:44
Autor: AGA
Jelenia Góra: Sceniczny hit w Jeleniogórskim Centrum Kultury
Fot. AGA
W piątek młodzi aktorzy Teatru Odnalezionego pokażą premierę sztuki „Extra Polish”. Zapewniamy, że warto iść, bo spektakl robi duże wrażenie. Lepsze niż niejedno przedstawienie Teatru Norwida.

Inspiracją dla Łukasza Dudy, który jest animatorem w JCK i duszą Teatru Odnalezionego, były „Amatorki” Efriede Jelinek, austriackiej noblistki sprzed czterech lat.

– Extra Polish to krzywe zwierciadło relacji damsko męskich. Próba ukazania miejsca kobiety w społeczeństwie i kulturze. Spektakl nie mówi o kulcie kobiety oraz wynoszeniu jej na piedestał, lecz o tym, jak postrzegana jest jej rola we współczesnym świecie. Inscenizacja nie jest również feministycznym skandowaniem o tym jak powinno się traktować kobiety. Jest krokiem w dyskusji o postrzeganiu kobiety i rzeczywistości, która często kreowana jest przez mężczyzn – podało JCK.

Początek przedstawienia o godz. 19.00 w sali widowiskowej przy ul. Bankowej 28/30 (wstęp wolny - wejście powyżej 16 lat). Grają: Emilia Bil, Michał Wnuk, Marta Magierecka, Dominika Krop, Aneta Kozińska, Renata Marchowska oraz Eryk Malepszak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group