Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 6034
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Savoir vivre” żartobliwie. Kabaret „Hrabi” w Teatrze im. Norwida

Wtorek, 1 marca 2011, 12:38
Aktualizacja: Środa, 2 marca 2011, 8:01
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: „Savoir vivre” żartobliwie. Kabaret „Hrabi” w Teatrze im. Norwida
Fot. Petr
Wczoraj, 28 lutego na deskach Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze wystąpił kabaret „Hrabi”, który od 2002 r. nieprzerwanie bawi swoją publikę skeczami z najwyższej półki. Tym razem, przyszedł czas na skecze z cyklu „Savoir vivre”, czyli jak (nie) postępować w określonych sytuacjach.

Jak wypadł wczorajszy występ kabaretu „Hrabi” w Teatrze im. Norwida? Znakomicie! Co było zresztą do przewidzenia biorąc pod uwagę profesjonalizm i doświadczenie sceniczne właśnie tych „kabareciarzy”.

Było tłumnie i bardzo radośnie; szaleli artyści, szalała również publika - ze śmiechu, oczywiście, albowiem „Savoir vivre” w wykonaniu „Hrabi” jest w stanie rozbawić nawet najbardziej wymagających fanów dzisiejszej sceny kabaretowej. Było: „jak powinniśmy się zachowywać na serio”, ale ukazywane przez pryzmat absurdu. Było ironicznie, dowcipnie, ale nie napastliwie i z dobrym smakiem. Słowem, świetny występ świetnego kabaretu, a przy tym nieoczekiwanie głębokie studium obyczajowe.

–„Savoir vivre”, jak sama nazwa wskazuje, to program o manierach i kulturze osobistej. Rzecz jasna, i jedno, i drugie traktujemy z przymrużeniem oka, jako pretekst do żartów, zabawy, a nie wymądrzania się. Choć czasem się wymądrzamy – mówił nam Dariusz „Kamol” Kamys z właściwym sobie przekąsem. – Ogólnie rzecz biorąc, przesłanie „Savoir vivre’u” jest jedno: „Nie ma się czym przejmować, bo i tak wszyscy jemy bigos – dodał ze śmiechem.

Co na to uczestnicy wczorajszego występu? – Było Rewelacyjnie! Uważam, że „Savoir vivre” to najlepszy z dotychczasowych programów „Hrabi”. Dlaczego? Bowiem on nie tylko bawi, lecz także edukuje. To taka: „edukacja przez śmiech”, która uzmysławia człowiekowi, jakie błędy popełnia w życiu codziennym – ocenił widowisko Karol Mystkowski, student z Jeleniej Góry. I jest to ocena trafna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group