Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8018
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Saturday Night In Jelenia Góra”: Marek Napiórkowski i Jacek Królik

Sobota, 6 grudnia 2014, 7:46
Aktualizacja: 7:48
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Saturday Night In Jelenia Góra”: Marek Napiórkowski i Jacek Królik
Fot. JCK
13 grudnia (w sobotę) o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (przy ul. Bankowej 28/30), w ramach X Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu im. Łukasza Pietrzaka “Gitaromania”, odbędzie się koncert “Saturday Night In Jelenia Góra” poświęcony pamięci legendarnemu gitarzyście hiszpańskiemu Paco de Lucia. Bilety – 20 zł do nabycia w kasie biletowej JCK (przy ul. Bankowej 28/30) oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 – 18.00 oraz na dwie godziny przed wydarzeniem.

Zagrają: Marek Napiórkowski i Jacek Królik. Artystom towarzyszyć będzie znakomity krakowski gitarzysta i pedagog Jarosław Dzień.

Marek Napiórkowski i Jacek Królik, to od wielu lat niekwestionowane autorytety w świecie polskiej gitary. Obaj muzycy bardzo chętnie posługują się instrumentami akustycznymi i właśnie w takiej odsłonie zdecydowali się pokazać swój duet. Połączenie akustycznej wirtuozerii i elokwencji obu gitarzystów daje niezwykle interesujący efekt.

Projekt opiera się na autorskich kompozycjach muzyków, jak również na niezwykle ważnych dla świata gitary utworach z repertuaru wielkiej trójki: Ala Di Meoli, Johna Mc Laughina i Paco de Lucii. Część koncertu jest w pewnym sensie hołdem złożonym przedwcześnie zmarłemu wirtuozowi gitary flamenco - Paco de Lucia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group