Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 6677
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Saszetki na przeziębienie – sposób na walkę z chorobą

Środa, 7 sierpnia 2019, 14:28
Aktualizacja: Piątek, 9 sierpnia 2019, 0:25
Autor: TS
Polska: Saszetki na przeziębienie – sposób na walkę z chorobą
Fot. TS
Przeziębienie to choroba wirusowa, z którą przynajmniej kilka razy w roku zmaga się każdy z nas. Najczęściej pojawia się w okresie jesienno–zimowym, co jednak nie oznacza, że nie „łapiemy” przeziębienia również latem. Ma ono znacznie łagodniejszy przebieg niż grypa, zwykle też wystarczą domowe sposoby leczenia przeziębienia. Do wyboru mamy stare metody babć, jak syrop przyrządzany z cebuli czy buraka, mleko z czosnkiem czy jajkiem i miodem. Możemy także ratować się, sięgając po preparaty z aptecznych półek, które dostępne są bez recepty i które doskonale radzą sobie już z pierwszymi objawami przeziębienia, jak kichanie, zatkany nos, drapanie w gardle czy stan podgorączkowy. To, o czym musimy pamiętać, gdy już dopadnie nas wirus, to odpowiednie nawadnianie organizmu. Podczas infekcji potrzebuje on znacznie więcej płynów, dlatego należy przyjmować jak największe ilości wody, uzupełniając ją herbatkami owocowymi i ziołowymi czy sokami z cytrusów. Przeziębienie to także czas, gdy powinniśmy pozwolić naszemu organizmowi na odpoczynek, aby miał siłę walczyć z infekcją. Warto więc pozostać w domu, a w razie wystąpienia gorączki, położyć się do łóżka. Przeziębienie może nam towarzyszyć kilka lub kilkanaście dni, czas trwania uciążliwych objawów w dużej mierze zależy od tego, jakie podejmiemy działania.

Jak wygrać z przeziębieniem?
Choć przeziębienie, czyli infekcja wirusowa, mija zwykle samoistnie, warto wspomóc swój organizm w walce z drobnoustrojami chorobotwórczymi. Im wcześniej zadziałamy, tym większe mamy szanse na szybki powrót do formy. Leczenie przeziębienia może również zapobiec powikłaniom w postaci rozwoju zakażenia bakteryjnego, które często wymaga podania antybiotyków. Dlatego też warto rozprawiać się z przeziębieniem, sięgając po wypróbowane i łatwo dostępne metody oraz preparaty. Co mają do wyboru zmagający się z przeziębieniem?
- Domowe sposoby na przeziębienie: syrop z cebuli, herbata z sokiem malinowym, herbata z imbirem, sok z cytrusów, aronii, czarnej porzeczki, mleko z miodem, mleko z masłem i jajkiem, mleko z czosnkiem; w przypadku bólu i drapania w gardle warto płukać je roztworem wody z solą, naparami z rumianku lub szałwii, sprawdzą się również ciepłe okłady na szyję i rozgrzewające kąpiele z dodatkiem olejków eterycznych.
- Wytwory medyczne, środki dostępne bez recepty: pastylki do ssania, spraye na ból i drapanie w gardle, tabletki o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, a także saszetki na przeziębienie, czyli proszek do sporządzania roztworu doustnego na bazie paracetamolu i fenylefryny; krople do nosa, roztwory do przygotowywania inhalacji oraz syropy na kaszel.
Jeśli żadna z metod czy zastosowanych środków nie pomoże, a objawy nasilają się, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Jeśli rozwinęła się infekcja bakteryjna, konieczne może okazać się zastosowanie antybiotyków. Nigdy nie należy przyjmować ich „na wszelki wypadek” czy bez konsultacji z lekarzem. Nadużywanie antybiotyków i stosowanie ich podczas infekcji wirusowej może jedynie prowadzić do obniżenia naturalnej odporności organizmu (antybiotyki niszczą także pożyteczne mikroorganizmy).

Saszetki na przeziębienie – skuteczna terapia
Jednym z medycznych produktów, który bez problemu dostaniemy w aptece, są saszetki z proszkiem do sporządzania roztworu doustnego. W ich składzie znajduje się paracetamol, który działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, oraz fenylefryna, która obkurcza naczynia krwionośne, zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa oraz obrzęk. Dzięki połączeniu tych dwóch składników lek łagodzi objawy przeziębienia, jak ból mięśni, głowy, gardła, zmniejsza katar, udrażnia nos, umożliwia swobodne oddychanie. Preparat znieczula miejscowo, dzięki czemu przynosi choremu szybką ulgę w dolegliwościach. Produkty można podawać dzieciom po ukończeniu 12. roku życia, a głównymi przeciwwskazaniami do jego stosowania są: uczulenie na substancję czynną, nadciśnienie, ciężka choroba niedokrwienna serca i nadczynność tarczycy. Saszetki na przeziębienie dostępne są w kilku wersjach smakowych, doskonale rozgrzewają, pomagają zwalczyć uciążliwe dolegliwości charakterystyczne zarówno dla przeziębienia, jak i grypy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
27
wymaga dużej restrukturyzacji
63%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
19%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Polityka
Tusk popiera Łużniaka!
 
Aktualności
Łatają Karłowicza
 
Aktualności
Kładą asfalt na Wolności
 
Karkonosze
Wniosą dwie dziewczynki na Śnieżkę!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group