Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 5555
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sarna pod kołami nie tylko na ulicy Wolności

Wtorek, 13 stycznia 2009, 8:45
Aktualizacja: 9:15
Autor: TEJO/Angela
JELENIA GÓRA: Sarna pod kołami nie tylko na ulicy Wolności
Fot. ......
Kierowcy przejeżdżający najdłuższą w mieście ulicą, muszą zachować szczególną ostrożność zwłaszcza pod wieczór. Przez trakt przebiegają bowiem… sarny. Zwierzęta wchodzą też na przydomowe posesje w poszukiwaniu pożywienia.

Strażnicy miejscy odbierają wiele zgłoszeń dziennie w sprawie saren, które wbiegają kierowcom pod koła samochodów. Od niedzieli sześć z nich znaleziono martwych na drogach. Zwierzęta wchodzą też na prywatne posesje jeleniogórzan.

Dla jednej z saren wycieczka na drugą stronę ul. Wolności nieopodal młyna zakończyła się wczoraj tragicznie. Zwierzę wpadło pod samochód marki BMW. O losie sarny, która przeżyła wypadek, ale nie podniosła się już z drogi, przesądził weterynarz. W tym samym czasie w pobliżu przez jezdnię przebiegła następna sarenka.

Dzisiaj kolejną nieżywą sarnę znaleziono na ulicy Spółdzielczej. Zwierzę zostało potrącone przez jednego z kierowców, któremu na szczęście nic się nie stało. Od minionej niedzieli pracownicy schroniska dla zwierząt wraz ze strażnikami miejskimi odwieźli aż sześć innych potrąconych i nieżywych saren.

Silny mróz sprawia, że głód jest silniejszy od instynktu. Teraz najwięcej saren pojawia się na prywatnych posesjach w rejonach Zabobrza, Nowowiejskiej, osiedla Łomnickiego, Sobieszowskiej i Spółdzielczej. W piątek mieszkańcy zaalarmowali również służby o małej sarence, która płynęła na krze po Bobrze.
Jak widać inwazji saren nie widać końca, warto więc zachować szczególną uwagę nie tylko na drogach.

Dzikie zwierzęta, które bytują w lasach miejskich i podmiejskich, szukają pożywienia. Ściółka leśna jest od ponad tygodnia zmarznięta i przysypana śniegiem. Sarny idą na żer do pobliskich domostw. Takie eskapady kończą się dla nich fatalnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group