Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 12 stycznia
Imieniny: Arkadiusza, Rajmunda
Czytających: 8848
Zalogowanych: 39
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Sanie pokazały rogi

Wtorek, 15 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 18:09
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
KOWARY Zjeżdżali jak za dawnych lat.

Załogi z Polski, Czech i Niemiec wzięły udział we wczorajszym Międzynarodowym Zjeździe Sań Rogatych w Kowarach. – To takie upamiętnienie tradycji. Sanie tego typu były kiedyś atrakcją naszego miasta – mówi Andrzej Weńke z Kowar.
Uczestników nie przestraszyły zwały śniegu i intensywne opady białego puchu. Po zjeździe kowarzanie z rodzinami bawili się na udanej imprezie. Pomogła Straż Graniczna, która organizowała przejazdy skuterem śnieżnym. Były konkursy w slalomie na sankach. Powstały też rzeźby ze śniegu oraz igloo.
– Chcemy nawiązać do czasów, kiedy do Kowar z Wrocławia przyjeżdżał specjalny pociąg z amatorami zjazdów na tych saniach – wyjaśnia burmistrz Dariusz Rajkowski.
Wczoraj wieczorem amatorzy sanek ogrzali się przy ognisku i wysłuchali koncertu lokalnych zespołów rockowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zdarzyło Ci się, że samochodem wpadłeś/aś w poślizg, ale nic się nie stało?

Oddanych
głosów
739
Tak
81%
Nie
19%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
USA zabierze Grenlandię
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
112
Auto poza drogą przy Stawach Podgórzyńskich
 
Jelenia Góra - KARR
Podsumowanie roku w KARR S.A.
 
Inwestycje
Pełna jazda na estakadzie
 
Pogoda
Nadchodzi bardzo trudny i mroźny weekend
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group