Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3760
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Samuraj współczesny

Wtorek, 10 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:27
Autor: konrad
Teatr imienia Norwida wystawił w miniony weekend swoją najnowszą produkcję, sztukę „Honor Samuraja” na podstawie książki amerykańskiego pisarza Adama Rappa. Sztuka, choć dzieje się w Ameryce, czasami boleśnie dotyka polskiej rzeczywistości.

Czwórka aktorów: Lidia Schneider, Małgorzata Osiej-Gadzina, Jacek Grondowy i Jakub Giel, zagrała jak dobrze zgrany kwartet. Każdy z artystów wzniósł się na wyżyny sztuki aktorskiej.

Wcielili się w role ojca alkoholika, matki pijaczki, córki dziwki oraz syna, tytułowego samuraja, któremu świat gier komputerowych przesłonił świat realny i realne uczucia.

Rodzina żyje tylko zakupami, promocjami, reklamami telewizyjnymi. Nawet religia jest tylko towarem do handlu. Handlu z córką, która nie wiadomo, kiedy zeszła na złą drogę. Okazuje się jednak, że upadanie dziewczyny trwało długo, a nikt w domu tego nie zauważył.

Sztuka to doskonała farsa, ale pod śmiechem kryje się drugie dno z pytaniami o naszą kondycję. Widz zastanawia się, czy nie obraliśmy drogi, na której końcu jest rodzina z „Honoru Samuraja”.

Jednak, aby zobaczyć, co się stanie z córką-dziwką, która ma gdzieś wszystko, łącznie z religią oraz z synem, wybierającym się do Nowego Jorku na mistrzostwa świata w grze komputerowej, trzeba wybrać się osobiście do Teatru Jeleniogórskiego.

Sztuka na pewno nie pozostawi nikogo obojętnym. Jedni będą się nią zachwycać, inni nie pozostawią na niej suchej nitki. Z premiery wyszło kilka pań, wyraźnie zbulwersowanych bluźnierstwami ze sceny. Miały one jednak swój uzasadnienie w dramaturgii.

UWAGA, KONKURS!

Chętni na jedno bezpłatne dwuosobowe zaproszenie na sztukę „Honor Samuraja” ( sobota, 14 stycznia, godz. 19, scena studyjna ), powinni wybrać poprawną odpowiedź na następujące pytanie:

<B>Sztuka opowiada o? <B>

a) historii Japonii

b) problemach współczesnych ludzi

c) szkole walki

Odpowiedzi prosimy wysyłać na konkurs@jelonka.com wraz z podaniem imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego.
Prosimy o wpisanie w nagłówku e-maila tytuł spektaklu (np. Konkurs: „Honor Samuraja”).

Czekamy do 13 stycznia do godziny 15, potem wylosujemy nazwisko zwycięzcy, którego powiadomimy e-mailem oraz telefonicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
386
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
 
Kultura
MuzyKuny w Kromnowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group