Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4675
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Samoobrona pań!

Środa, 31 marca 2010, 16:46
Aktualizacja: Czwartek, 1 kwietnia 2010, 7:46
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Samoobrona pań!
Fot. ....
Przedstawicielki płci pięknej od 16 lat wzwyż będą miały możliwość zdobycia podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu samoobrony i odparcia agresywnego ataku. Kurs przeprowadzony przez specjalistów z policji rozpoczyna się 19 kwietnia. Przedsięwzięciu patronuje prezydent Marek Obrębalski.

Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie. Specjalistyczne zajęcia, są w stanie przygotować praktycznie każdego człowieka, do odparcia agresywnego ataku. Przy czym, pod pojęciem „odparcia ataku” należy również rozumieć sytuacje, w których sprawca , na skutek działań napadniętego odstępuje od swojego zamiaru – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji.

Zajęcia te mają na celu podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczestniczek kursu, nauczenie się prostych i niezawodnych technik walki wręcz, a także podniesienie świadomości prawnej w kwestii zapobiegania przemocy w rodzinie i w relacjach międzyludzkich.

Przewidziane są wykłady i zajęcia samoobrony, które prowadził będzie instruktor walki wręcz, prelekcje prowadzone przez specjalistę ds. prewencji kryminalnej, jak również wykłady i ćwiczenia , które prowadzić będzie policyjny psycholog.

– Zapraszamy wszystkie kobiety w wieku od 16 lat , zainteresowane uczestnictwem w tym kursie na spotkanie organizacyjne, które obędzie się 15 kwietnia 2010 roku o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze – mówią organizatorzy.

O uczestnictwie w kursie decydować będzie kolejność zgłoszeń kandydatek. Kurs jest bezpłatny. Dodatkowe informacje dotyczące kursu można panie uzyskać pod numerami telefonów -75/75-20-527 od funkcjonariusza, który prowadzić będzie zajęcia lub w sekretariacie nr 75/75-20-526.

Zajęcia praktyczne odbywać się będą dwa razy w tygodniu od godziny 17.00 -90 minut na sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze przy ul. Sudeckiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group