Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7514
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Salomon Nordic Sunday – zawsze dla zawodników

Piątek, 15 lutego 2013, 10:49
Aktualizacja: 10:52
Autor: MDvR
Polana Jakuszycka: Salomon Nordic Sunday – zawsze dla zawodników
Fot. archiwum
Niedzielny bieg narciarski z cyklu Salomon Nordic Sunday (17 lutego, Polana Jakuszycka, godz. 11.00) to kolejny przykład, że SNS to cykl dla biegaczy i przez biegaczy współtworzony. Dystans niedzielnych zawodów został dostosowany do próśb samych zawodników i wyniesie 17 km.

- Podczas poprzednich zawodów zrobiliśmy ankietę wśród wszystkich biegających, prosząc ich o wpisanie na kuponach dystansu, na jakim chcą się ścigać w niedzielę 17 lutego. Średnia z tych życzeń naszych zawodników to 15,5 km – opowiada organizatorka cyklu Salomon Nordic Sunday Beata Lepka.

Dodatkowo została przeprowadzona sonda na facebookowym profilu SNS-a. Tam większość biegaczy wypowiedziała się za opcją 15-20 km. – Wsłuchując się jeszcze w prośby dotyczące testowania szklaków zbliżającego się 37. Biegu Piastów, stworzyliśmy najbliższą trasę – tłumaczy Lepka.

I tak zawodnicy, po raz drugi w tym sezonie wystartują z okolic przystanku kolejowego Szklarska Poręba - Jakuszyce. Następnie pobiegną w większość trasą „pięćdziesiątki” w ramach 37. Biegu Piastów, czyli przez Ściernisko, Kopalnię Stanisław, nowym obejściem na trasę Bez Łaski i wrócą przez Polanę Maliszewskiego do mety, zlokalizowanej tam, gdzie start.

Czy kolejny bieg SNS-a w tym sezonie przyniesie kolejny rekord frekwencji? Przypomnijmy, że w niedzielę 3 lutego na starcie biegu na Polanie Jakuszyckiej stanęły 254 osoby.

Tradycyjnie zapisy dokonywane są przez internet lub w Biurze Zawodów (do soboty – Stacja Jakuszyce, niedziela biuro na I piętrze nad Stacją). Organizator prosi o zapisy online i taką formę wnoszenia opłaty startowej. Biuro zawodów w niedzielę jest czynne od godz. 8.00 do 10.00. W nim zawodnicy, którzy startują po raz pierwszy mogą odebrać numer startowy i chip potrzebny do pomiaru czasu.

A już 24 lutego kolejny SNS, po raz drugi w tym sezonie w Wiśle Kubalonce. Piszemy o nim już teraz, bo w ramach tego biegu odbędą się XVII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Narciarstwie Biegowym. Zawody oczywiście zgodnie z regulaminem Salomon Nordic Sudany, z dodatkowymi kategoriami wiekowymi: klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn, oraz grupy wiekowe: do 35 roku życia, 36-45 lat, 46-55 lat, 56 lat i więcej.

Zapisy na MP lekarzy, tak jak do każdych kolejnych zawodów SNS, czyli na portalu dataposrt.pl od 18 lutego.

Po raz drugi w tym sezonie start do biegu Salomon Nordic Sunday odbędzie się w okolicach przystanku kolejowego Szklarska Poręba – Jakuszyce.

Czy w niedzielę na Polanie Jakuszyckiej padnie tegoroczny rekord frekwencji w SNS-ie?

(SNS)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
184
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
17%
10-20 lat
45%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group