Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2600
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sala rajców poświęcona

Środa, 26 lutego 2020, 15:49
Aktualizacja: 15:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Sala rajców poświęcona
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (26.02) radni Rady Miejskiej Jeleniej Góry po raz pierwszy obradowali w sali rajców po remoncie. Zaproszono Bogdana Żygadłę – proboszcza z Bazyliki Mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego, który poświęcił odnowione miejsce obrad władz miasta, a przewodniczący Wojciech Chadży zawiesił krzyż katolicki.
Remontowaliśmy wnętrza Ratusza po prawie 300 latach, po raz pierwszy tak głęboko. Dostaliśmy na to ponad 5 milionów złotych, a całkowita wartość to ponad 7 milionów złotych. W sali rajców wróciliśmy do aranżacji, która tu była do 1930 roku - opowiadał Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Radni w nowej aranżacji dysponowali też nowym sprzętem.

Jestem zwolennikiem bardziej tradycyjnego prowadzenia sesji, tzn. tak, jak to funkcjonowało do tej pory. Ten system był prostszy, bardziej czytelny. Teraz wszystko jest elektronicznie - tablety, łączność bezprzewodowa. To ma swoje plusy i minusy. Radni mają problem z zalogowaniem się, zabraniem głosu, łącznością. Być może to kwestia przyzwyczajenia, ale mimo wszystko bardziej tradycyjny system głosowania był bardziej czytelny - publiczność od razu widziała kto, jak głosował - ocenił Hubert Papaj, radny Bezpartyjnych Samorządowców.
To zdecydowanie lepsze warunki pracy. Nie ukrywam, że byłam inicjatorką akcji wprowadzenie e-sesji do pracy naszej rady. To bardzo sprawny, jasny, czytelny system, intuicyjny. Oczywiście to była pierwsza sesja i jeszcze popełniamy drobne błędy, ale myślę, że wszystkim radnym będzie się pracować lepiej - stwierdziła Bożena Wachowicz-Makieła, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej.

Więcej o przebiegu dzisiejszej sesji w kolejnych artykułach.

Twoja reakcja na artykuł?

4
7%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
2
3%
Smuci
15
25%
Złości
38
62%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (75)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1166
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group