Czwartek, 25 kwietnia
Imieniny: Jarosława, Marka
Czytających: 8631
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LWÓWEK ŚLĄSKI: Sąd pobłażliwy dla podejrzanej o morderstwo

Wtorek, 25 maja 2010, 8:27
Aktualizacja: 8:29
Autor: KAM
LWÓWEK  ŚLĄSKI: Sąd pobłażliwy dla podejrzanej o morderstwo
Fot. ...
Zamieszana w brutalne morderstwo z ubiegłego roku w Lwówku Śląskim decyzją jeleniogórskiego sądu okręgowego, który nie podzielił opinii prokuratury, opuściła tymczasowy areszt. Sprawa zbulwersowała mieszkańców. Śledczy już zapowiedzieli apelację.

Mieszkańcy Lwówka Śląskiego w miniony weekend na ulicach miasta zobaczyli 45-letnią Bożenę S., która w listopadzie dopuściła się brutalnego morderstwa. Do zbrodni doszło w domu 57-letniego Romana S. W czasie libacji alkoholowej 34-letni Maciej L. najprawdopodobniej zalecał się do Bożeny S., co było impulsem do popełnienia strasznej zbrodni. Roman S. uderzył kilka razy swojego kompana siekierą w głową. Następnie poćwiartował zwłoki Maciej L. i wrzucił je do studzienki kanalizacyjnej przed swoim domem.

Świadkowie tego brutalnego morderstwa twierdzą, że widzieli jak Bożena S. pomaga Romanowi S. wynosić zwłoki denata zawinięte w koc. Roman S. także początkowo zeznał, że jego konkubina pomagała jemu w morderstwie w czasie śledztwa zmienił swoje zeznania i całą winę wziął na siebie.

Prokuratorzy z Lwówka Śląskiego natychmiast po morderstwie zabezpieczyli wszystkie ślady łącznie z daktyloskopijnymi i DNA. Na początku maja śledczy dostali z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wyniki badań daktyloskopijnych, z których wynikało, że na maczecie i siekierze, która posłużyła do zbrodni nie było odcisków palców Bożeny S.

Nie był to powód, aby Bożena S. opuściła areszt śledczy, bowiem prokuratorzy cały czas czekają na kluczowe dowody, jakimi są badania DNA, które mają dać jednoznaczną odpowiedź. Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim wnioskowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze o przedłużenie aresztu Bożenie S. na kolejne 3 miesiące. Sąd niestety zdania nie podzielił.

- Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze nie przychylił się do naszego wniosku o przedłużenie aresztu dla podejrzanej z art. 148 § 2 KK. Nie zgadzamy się z opinią sądu, dlatego już złożyliśmy apelację w tej sprawie – mówi Wojciech Moneta z Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
940
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Inne wydarzenia
Półmaraton Jeleniogórski już 28 kwietnia! [UTRUDNIENIA]
 
Ludzie komentują
Zielona strzałka – ludzie komentują
 
Polityka
"Starzy" radni debatują po raz ostatni
 
Kultura
Zrobili film, gdzie Putina "gra" sztuczna inteligencja!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group