Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6237
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sąd: były policjant prowadził po alkoholu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 19 stycznia 2011, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: Angela
Fot. Angela
Rok ograniczenia wolności za jazdę samochodem pod wpływem niemal trzech promili alkoholu – taki wyrok zapadł wczoraj w jeleniogórskim sądzie w sprawie Marka Cz. z Janowic Wielkich, byłego policjanta, który nie pojawił się na sali rozpraw. Wyrok jest nieprawomocny. Obrona zapowiedziała apelację.

Sprawa Marka Cz., byłego policjanta z Janowic Wielkich i ojca pięciorga dzieci, w jeleniogórskim sądzie toczyła się kilkanaście miesięcy bowiem oskarżony początkowo przyznał się do tego, że 18 października 2009 roku jadąc samochodem pod wpływem niemal trzech promili alkoholu wjechał do rowu. Później wycofał jednak wszystkie zeznania i twierdził, że jest niewinny.

Tłumaczył przed sądem, że przyznał się do winy bo był słaby psychicznie i bał się dłuższego pobytu w areszcie śledczym. Następnie przez długie miesiące powoływał świadków, którzy mieli udowodnić, że w chwili drogowej kolizji za kierownicą pojazdu siedział jego kolega. Sąd nie dał jednak wiary tym zeznaniom i uznał je za linię obrony oskarżonego.

Ostatecznie skład pod przewodnictwem sędziego Grzegorza Stupnickiego uznał Marka Cz. za winnego jazdy samochodem drogą publiczną w Janowicach Wielkich pod wpływem 2,7 promila alkoholu we krwi. – Sąd uznaje oskarżonego Marka Cz. za winnego popełnienia czynu i za to wymierza mu karę 12 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie.

– W ocenie sądu okoliczności tej sprawy zostały wyjaśnione w sposób prawidłowy i jednoznacznie wskazujące na sprawstwo Marka Cz. W głównej mierze sąd oparł się na wyjaśnieniach oskarżonego, które złożył w toku postępowania przygotowawczego. Marek Cz. dokładnie opisał swoje postępowanie w danym dniu. Te wyjaśnienia korespondowały z zeznaniami świadków. Późniejszą wersję zeznań sąd uznał jako linię obrony oskarżonego – mówił sędzia Grzegorz Stupnicki.

Ponadto wobec Marka Cz. sąd orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres trzech lat. Na ogłoszenie wyroku nie przybył prokurator, który dla Marka Cz. żądał kary pozbawienia wolności. Z wyrokiem nie zgodziła się natomiast obrona, która już zapowiedziała apelację.

– Z pewnością mój klient będzie życzył sobie, by od tego wyroku złożyć apelację. Wszystkie argumenty, z którymi nie zgadzamy się w odniesieniu do wyroku

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

Ryba 19-01-2011 10:14
"Nosił wilk razy kilka..."
~ 19-01-2011 11:45
polisjanci z Janowic mają pecha. Poprzednika w bestialski sposób żona z kochankiem wysadziła w powietrze, ten wpadł do rowu. Trudny teren.
~Trudny teren 19-01-2011 12:11
Raz mają pecha a raz szczęście . Ten policjant miał teraz pecha ale w wypadku z "poprzednikiem" miał szczęście bo też brał w nim udział jako pasażer.
~mako 19-01-2011 12:21
do ali-całkowicie się z tobą zgadzam-jeden i drugi zasługują na "nagrodę"
~? 19-01-2011 12:43
Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam.
~... 19-01-2011 14:32
Już chyba się nic u nas nie dzieje, skoro sensacją staje się prowadzenie po pijaku przez -uwaga uwaga - byłego policjanta. Czy to istotne czym się dana osoba zajmowała ??? Niedługo będzie news typu "Była przedszkolanka ukradła 2 kg ziemniaków w Tesco."
~janowiczanin 19-01-2011 15:51
a ciekawe co na to gajowy?razem jezdzili i rzadzili a teraz jeden musi odpowiadac!tak sie wychodzi z takimi kolesiami jak gajowy itp!WSTYD!
~pero 19-01-2011 17:46
człowiek, który pełniuąc służbę omal nie zginął i nikt mu nier pomógł. Gdzie byli [przełożeni jak przechodził traumę. Ci sam8i przełożeni zamknęli go do aresztu. On powinien mieć rętę nas tle psychicznym a nie nteraz wszyscy się nad nim pastwiato przeszedł taka tragedię ten niech się wypowiada. Bartdzo mu współczuję bo pozostał sam z problemem po tej tragedi aż do teraz.
~janowiczanin 25-01-2011 19:47
jaki zakaz prowadzenia pojazdów - przecież on cały czas jeździ i wszyscy o tym wiedzą (być może już teraz na trzeźwo :)))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group