Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 5786
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Są zaległe pieniądze za nadwykonania

Czwartek, 22 lutego 2018, 11:05
Aktualizacja: Piątek, 23 lutego 2018, 7:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Są zaległe pieniądze za nadwykonania
Fot. Przemek Kaczałko
Senator Krzysztof Mróz poinformował za pośrednictwem mediów, że w budżecie państwa wygospodarowano środki na spłatę zaległych zobowiązań wobec szpitali. Chodzi o nadwykonania, które nie były uregulowane od wielu lat.

- Pod koniec roku z budżetu państwa został przekazany blisko miliard złotych na spłatę nadwykonań dla szpitali w całej Polsce – powiedział Krzysztof Mróz, który podkreśla, że pieniądze znalazły się dzięki bardzo dobrej sytuacji gospodarczej w kraju. Jak informuje senator, na Dolny Śląsk trafiło 156 milionów złotych, a do tego środki dołożył Narodowy Fundusz Zdrowia, więc dolnośląskie szpitale otrzymały w sumie niemal 275 milionów złotych.

- Od lat był to problem w relacjach między szpitalami a NFZ, a my postanowiliśmy ten problem rozwiązać – powiedział K. Mróz. Część uregulowanych nadwykonań sięga nawet roku 2010 i jak przekonuje senator, dzięki tej decyzji nadwykonania zostały spłacone w ponad 70 procentach.

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej otrzyma z tego tytułu niemal 12 milionów złotych. Pozostałe placówki działające na naszym terenie również otrzymają zapłatę za nadwykonania, np. Janowice Wielkie dostaną 300 tys. zł, szpital MSW ok. 15 tys. zł, a szpital w Kowarach niemal 300 tys. zł. - Spłacamy zobowiązania, które NFZ miał w stosunku do szpitali – podkreślił Krzysztof Mróz, który przypomina, że w związku z wprowadzeniem sieci szpitali, placówki te otrzymują już środki w formie ryczałtu i nie będzie pojęcia nadwykonań. - Jeżeli będzie wykonywanych więcej usług, będzie im podwyższony ryczałtowy limit – tłumaczy senator PiS.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
852
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group