Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 3480
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Są plany budowy nowej szkoły w Mysłakowicach

Niedziela, 22 czerwca 2014, 7:56
Aktualizacja: 8:01
Autor: Angela
Władze gminy Mysłakowice planują wybudowanie nowej szkoły z halą sportową i kompleksem boisk. Obiekt miałby powstać na pięciohektarowym terenie przy przychodni zdrowia pomiędzy ul. Wojska Polskiego i Jeleniogórską w Mysłakowicach. – Mamy już koncepcje i kosztorysy tej inwestycji– mówi Jerzy Wataha, zastępca wójta Mysłakowic. – Pieniądze na realizację tego zadania chcemy zdobyć z funduszy zewnętrznych – dodaje wiceszef gminy.

Jak zapewnia Jerzy Wataha, gmina jest dobrze przygotowana do realizacji tego zadania. W ostatnim czasie pozyskała od Agencji Nieruchomości Rolnej pięciohektarowy teren, który graniczy z przychodnią zdrowia i częściowo zrewitalizowanym parkiem miejskim. Gotowe są również projekty i kosztorysy, według których inwestycja może kosztować około 20 mln zł.

- Teren przy przychodni i parku jest idealny na powstanie tam szkoły podstawowej, gimnazjum, być może również przedszkola, a także hali sportowej i kompleksu wieloużytkowych boisk z bieżnią – wymienia Jerzy Wataha. – Najpewniej obiekt zostanie wykonany w technologii pasywnej, na którą są spore dofinansowania. Jeśli udałoby nam się zdobyć te pieniądze, szkoła mogłaby zacząć służyć uczniom już w 2018 roku – dodaje wiceszef gminy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1199
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group