Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5457
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rządzenie miastem jak sterowanie tankowcem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 27 stycznia 2011, 13:31
Aktualizacja: 13:32
Autor: Maciej Jakubiec
Fot. SARP
Wczoraj w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich odbyło się noworoczne spotkanie architektów jeleniogórskiego oddziału SARP. W spotkaniu uczestniczył Marcin Zawiła, nowowybrany prezydent Jeleniej Góry.

Dziękując za zaproszenie przypomniał, że jako szef miasta już po raz drugi ma okazję gościć u architektów. Poprzednie spotkanie, jak stwierdził, miało miejsce dokładnie 20 lat temu. Przy lampce szampana, kawie i ciastkach zebrani wysłuchali informacji na temat kondycji miasta i planach na przyszłość oraz prezydenckich refleksji po pierwszym miesiącu urzędowania.

Sterowanie miastem, zdaniem prezydenta, przypomina sterowanie tankowcem: od momentu wydania komendy zmiany kursu mija sporo czasu nim widać, że statek faktycznie zmienia kierunek. Podczas spotkania rozmawiano na temat działań inwestycyjnych obecnie prowadzonych przez miasto oraz możliwościach budżetowych na dalsze.

Z przedstawionych informacji wynika, że pomimo zaangażowania środków własnych w obecnie trwające inwestycje miejskie współfinansowane ze środków innych, tj. m.in.: rewitalizacja Parku Zdrojowego, kanału Młynówka, budowa aquaparku, obwodnicy południowej czy mającej ruszyć budowy hali sportowo-rekreacyjnej przy tzw. “Mechaniku”, miasto dysponować będzie w perspektywie najbliższych lat potencjałem inwestycyjnym na poziomie ok. 200 mln złotych.

Na koniec spotkania prezydent Marcin Zawiła zaprosił architektów do Ratusza, na rewizytę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

rymcycymcy 27-01-2011 13:46
..no właśnie ! ...żeby tylko Pan Zawiła nie zacisnął przypadkowo guzika od opuszczania kotwicy ! ;)
~wr-zka 27-01-2011 14:38
KAWKA, CIASTECZKA , WSPOMINKI CZYLI KONTRY PIC DALEJ NIC.NAJWIĘCEJ KAKSY BIORĄ ARCHITEKCI APLANY DO LAMUSA.Dokonanie NOWYCH PRZEMIAN W POLSCE JEST SPRAWĄ MŁODYCH. Przecież to wy młodzi musicie brać sprawy w swoje ręce. Do tego są potrzebni studenci i licealiści. MŁODZI BIERZCIE SPRAWY W SWOJE RĘCE. MOGĘ PRZYJŚĆ I OPOWIADAĆ WAM JAK OBECNE PRZEMIANY PO REWOLUCJI W 1989 ROKU WPŁYNĘŁY POPRZEZ ZAŁATWIANIE PROSTEJ SPRAWY PRZEZ 11 LAT NA MOJĄ PSYCHIKĘ I WZMOGŁY NEGATYWNE NASTAWIENIE DO WŁADZY, SĄDÓW, PROKURATURY, SAMORZĄDÓW . Zero odpowiedzialności za wydawane bezmyślne, jednostronne decyzje od których nie ma już ratunku.
ebee 27-01-2011 16:33
To pan Prezydent wiedzę o kondycji miasta czerpie od architektów ? To kolejne jaja ! Kilka dni temu przeczytałem o zamiarze tworzenia przez Pana Prezydenta Rejestru Zabytków !!!!. choć takowy istnieje. To raczej Architektom Pan Prezydent powinien naświetlić kondycję miasta, bo bez tej wiedzy nie kiwną palcem ( architekt nie zrobi nic za darmo). No chyba, że chodzi o te wizyty i rewizyty za budżetowe pieniądze i prywatne interesiki w tle. Jezu, gorzej w Jeleniej już chyba nie będzie. Pozdrawiam, EBEE
~do ~wr-zka 27-01-2011 16:44
A kto niby z młodych się za to weźmie i pod czyim przywództwem ?? Tak jak Niemcy mieli swojego Furera, tak Polska 80' miała swojego Wałęsę a teraz?? W Jeleniej Górze jedyną taka osobą dla mnie był R. Prystrom. Ludzie przychodzili do niego po pomoc a na wyborach się odwdzięczyli głosując na PO, więc chyba mieszkańcom "czerwonej kotliny" jest dobrze tak jak jest. Ja przynajmniej miałem ten przywilej jak wielu moich znajomych, że mogliśmy opuścić to coraz bardziej przykre miasto. Każdy chyba dostał podwyżkę za śmieci z powodu zmniejszającej się liczby mieszkańców, a niedługo na pewno będą następne... ~wr-zka komunizm nauczył was jedności w działaniu!! Demokracja to zniszczyła, teraz ludzie "walczą" o domy, samochody i całą tą "konsumpcję" i mają tą wygodę że jak im się niepodoba to mogą wyjechać i ja namawiam na to wszystkich. Lepiej pracować na swoją emeryturę w obcym kraju, przynajmniej będzie godziwa, a i podatki idą na konkretne cele a nie bokami ulatniają się niewiadomo gdz
ebee 27-01-2011 16:57
Ad postu z 16,44. szczera prawda poza wywyższeniem pod niebiosa p. Prystroma. A kto mu zabrania pomagać dalej ? Ale wybory przegrane, koryta nie będzie więc p. Prystrom zniknął. Pozostały tylko po nim liczne bilbordy w mieście. Ale ujawni się zapewne półroku przed kolejnymi wyborami i znów zacznie bajać ludzi. Jednak chylę przed nimczoła za naprawdę profesjonalną kampanię wyborczą. Tu się sprawdził. No, ale wygrał i tak wizjoner. Pozdrawiam, EBEE
~do ebee 27-01-2011 18:42
R. Prystrom jest tylko "symbolem", "twarzą" zmian, co by zrobił sam Wałęsa (elektryk) jakby nie sztab ludzi stojący za nim, za Prystromem stało wiele młodych i wykształconych osób gotowych wejść do ratusza i unicestwić wreszcie raz na zawsze stary układ - zrozum to wreszcie!!! Dlaczego to się nie udało, bo polakowi można tłumaczyć a on i tak był głupi przed szkodą i po szkodzie !!! A co do dalszej pomocy, po co pomagać dalej skoro ludzie tego niechcą?? Uszczęśliwiać kogoś na siłę?? NIE ludzie wybrali od kogo chcą pomocy, ja na miejscu Prystroma dał bym sobie spokój z jakąkolwiek działalnością i zajął się swoim życiem. Szkoda słów, bo co było i tak będzie. Zresztą teraz to nie mój cyrk nie moje małpy!
~marynarz 27-01-2011 19:36
Szkoda, że ten tankowiec tonie...
~321 27-01-2011 20:09
uciekajcie z tego miasta, wszedzie dobrze ale najlepiej w Norge. pozdrawiam.
~@ 27-01-2011 20:36
Sterowanie tankowcem... Płynna metafora! I jakże poetycka! Byle się nie rozlało, panie kapitanie!
~supersaper 27-01-2011 22:18
Wielce pracowity panie JG, Pan Obrębalski niechcący przygotował minę z opóźnionym zapłonem w parku zdrojowym- dla następcy. Architektów zieleni czas zapraszać.
~Czytelnik 27-01-2011 22:24
Co za news!!! Niedługo przeczytamy, że Prezydent był dzisiaj punktualny, albo Burmistrz był dzisiaj trzeźwy mimo, że wypił lampkę szamopana. Obu nalężą się ordery. Tragedia.
~supersaper 27-01-2011 22:39
Jak miło, że ktoś tu czuwa i ekspresowo usunął posta p.JG Ponieważ jednak moja dla niego odpowiedź zawisła w próżni, wyjaśniam; P.JG napisał, że pan Obrębalski coś przygotował a następny Pan jest "nierobem" używając jednocześnie koleżeńskiego zaimka "ty". Czy teraz jest OK.
~poiu 27-01-2011 23:15
I nie było opłatka z sukienkowym? Przecież to dopiero końcówka stycznia! Kooooniec swiata...........:-(((
~rotua 28-01-2011 2:05
To super tankowiec,wszystko jest w stanie pomieścic ... z tyłu wyglada jak liceum a z przodu jak mauzoleum
Ryba 28-01-2011 7:27
A podczas rejsu mozna spotkac nie jedna gruba rybe ;)
~uaz 28-01-2011 7:53
Do prowadzenia naszego tankowca potrzeba więc kapitana, a nie bibliotekarza ;)
~wr-zka 28-01-2011 8:36
NAJLEPIEJ POPROWADZIŁ "NIEBIESKĄ REWOLUCJE" HAWEL W CZECHACH. MŁODZI TU JEST WASZ KRAJ I TU DOMAGAJCIE SIĘ PRACY NIE ZA 1200 ZŁ/M-C .OBIECANKI TUSKA ROZPŁYNĘŁY SIĘ.NA TEJ ZIEMI RODZI SIĘ SMACZNY CHLEB . ZIEMIA LEŻY UGOREM A CHLEBA MŁODZI MAJĄ SZUKAĆ NA OBCEJ ZIEMI? MŁODZI ZRÓBCIE WRESZCIE PORZĄDEK.100 000 PODPISÓW NA ZMIANĘ USTAWY ITD. CO STUDENCI,, AKTORZY, KLOWNI NA TO? DO DZIEŁA MŁODZIEŻY POLSKA!!!
~Gap'a 29-01-2011 8:34
Jakby tak zliczyć ile wydano na te rauty noworoczne to zapewne starczyłoby na suta zapomogę dla niejednego potrzebującego. Obejrzyjcie ponowienie wszystkie zdjęcia z noworocznych gali, żarcie, żarcie i jeszcze raz żarcie. Olimp się bawi, plebs wzdycha do olimpiad… Panie prezydencie, jakaś refleksja….

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group