Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8424
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rządzą jak studenci

Czwartek, 17 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 września 2007, 1:44
Autor: rylit/TEJO
Jelenia Góra: Rządzą jak studenci
Fot. rylit
Symboliczne klucze do bram miasta dla żaków. Jest głośna muzyka, leje się piwo.

Trwają tegoroczne Juwenalia. Główną areną trzydniowego święta jeleniogórskich studentów jest Park Zdrojowy w Cieplicach, pobliskie ogródki piwne oraz jeleniogórskie puby.

Studenci z trzech uczelni (Kolegium Karkonoskiego, Politechniki Wrocławskiej i Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystyki Akademii Ekonomicznej) już dostali klucze do Jeleniej Góry. Korzystają z uciech życia głównie przed muszlą koncertową w Parku Zdrojowym. To tam odbywają się największe imprezy Juwenaliów.

Są komercyjne prezentacje sponsorów imprezy oraz koncerty, głównie muzyki hip–hipowej. Fani nie mogą doczekać się czwartkowego koncertu popularnego Leniwca, który zaprezentuje się ze znanym wszystkim repertuarem po godz. 20. Wcześniej będą pokazy sztuki walki Aikido i koncerty. Po imprezach w Parku Zdrojowym studencka brać „do białego rana” będzie świętowała w jednym z jeleniogórskich pubów.

Kiedy pogoda sprzyja oblegane są ogródki piwne w Parku Zdrojowym. Nad całością „czuwa” piętrowy autobus z Londynu, znany już z ubiegłorocznych Juwenaliów. W odróżnieniu od nich nie jeździ jednak często po mieście, aby zareklamować studenckie święto.
Z frekwencją bywa różnie. Żakom nie sprzyja aura. Pechowy pod tym względem może być czwartek. Synoptycy zapowiadają zimno i opady deszczu.

Impreza nie podoba się wszystkim kuracjuszom w Cieplicach. – Przyjechaliśmy tu na rehabilitację. Nie mamy nic przeciwko studentom, ale to nie jest odpowiednie miejsce na takie hałasy – powiedziały nam panie z Gdańska, które przebywają w jednym z pobliskich pawilonów zdrojowych. Entuzjazmu nie wzbudzają zwłaszcza nocne hałasy wydawane przez nie zawsze „w pełni formy” studentów.

Bardziej zadowoleni są młodsi mieszkańcy uzdrowiskowej części miasta. – Program Wiosny Cieplickiej jest słaby. Nie ma nic dla młodzieży. Na szczęście są te Juwenalia, przynajmniej dzieje się coś ciekawego – mówią Agnieszka i Dariusz, uczniowie II LO im. Norwida.
To głównie cieplicka młodzież a nawet dzieci kibicują żakom w dniach ich świętowania.

Policja nie odnotowała na razie żadnych oficjalnych skarg ani ekscesów związanych z tegorocznymi Juwenaliami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
471
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group