Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 6946
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rynek z widokiem na morze

Sobota, 12 czerwca 2010, 13:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 czerwca 2010, 8:03
Autor: TEJO/Gabi
JELENIA GÓRA: Rynek z widokiem na morze
Fot. TEJO
– Przywieźliśmy wam trochę plaży i dużo zabawy – witała jeleniogórzan Aneta Czyżak z międzyzdrojskiego magistratu. Do korzystania z morskich atrakcji w centrum Kotliny Jeleniogórskiej zaprosił zgromadzonych na placu Ratuszowym prezydent Marek Obrębalski. – Coś takiego przydałoby się i u nas. To świetny pomysł – pozazdrościł szef Jablonca nad Nisou Petr Tulpa.

Tak oficjalnie w sobotnie południe zaczęła się prezentacja Międzyzdrojów, popularnego kurortu nad Zatoką Pomorską w sercu Jeleniej Góry. Już wczoraj w Rynku usypano plażę (raczej nie z bałyckiego piasku). Uzupełniono ją o rynnę wodną, która stała się torem startowym mokrej odmiany popularnej deskorolki. W tej „dyscyplinie” zaplanowano zawody na długość ślizgu. Do wygrania – cenne nagrody.

Od godzin przedpołudniowych plażę zaczęły okupować dzieci, które miały najwięcej radości z tej olbrzymiej piaskownicy. W rytm muzycznej rozgrzewki z didżejem powstawały pierwsze zarysy fos i murów fortec, które często widujemy na nadbałtyckiej plaży. Spiker imprezy zachęcał do zapisów do zawodów w plażową siatkówkę. Do godz. 12. 30 zgłosiło się 12 drużyn.

Zachwalano też inne atrakcje, w tym jedną płatną. Można było zafundować sobie odlew dłoni. Identyczny jak te, które znajdują się w międzyzdrojskiej Alei Gwiazd. Do tego – już zupełnie za darmo – zdjęcie w otworach na głowy na planszy z napisem Międzyzdroje, mnóstwo prospektów przedstawiających atrakcje lata nad Zatoką Pomorską, a także najciekawsze miejsca w Wolińskim Parku Narodowym – jednym z piękniejszych miejsc nad Morzem Bałtyckim. Warto wiedzieć, że nie tylko Bałtyk jest tam atrakcją. Turystów przyciągają sosnowe lasy i jeziora. – Przyjeżdżajcie do nas i w tym, i w przyszłym roku – zachęcała Aneta Czyżak. Zabrakło tylko rybki prosto z kutra i szumu prawdziwych fal. Niedostatek morza rekompensował częściowo telebim, na którym pojawiały się obrazki znad Bałtyku.

Prowadzący zapowiedział zespół taneczny Chilies, który najpierw sędziował w konkursie tanecznym, a potem wystąpił. W konkursie wzięły udział dwie dziewczynki i chłopak. Musieli oni zatańczyć w sombrero w rytm muzyki puszczanej przez DJ Samiego. Według zespołu zwyciężył chłopak, który tańczył break dance, jednak o zwycięstwie zdecydować mieli widzowie. Każde z dzieci otrzymało nagrodę. Zespół Chilies tworzą trzy dziewczyny. Zapowiedziały, że ich występ będzie bardzo energetyczny i seksowny. Wczoraj wieczorem uczestników zabawy zmoczył deszcz. Dziś do wyjścia na plac Ratuszowy zachęca sprzyjająca pogoda.Scenariusz imprezy będzie podobny do sobotniego planu dnia.

Wszystko w ramach promocji bałtyckiego kurortu w Jeleniej Górze. Międzyzdroje to stosunkowo najbliżej naszego miasta położona miejscowość wypoczynkowa nad Zatoką Pomorską. Akcja promocyjna stolicy Kotliny Jeleniogórskiej rozpocznie się w Międzyzdrojach latem. Będzie, między innymi, stoisko promocyjne Jeleniej Góry tuż przy plażowej promenadzie. W przyszłym roku – być może – Jelenia Góra zaprezentuje się Międzyzdrojom w bardziej rozbudowanej formie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
519
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group