Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 8846
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rycerze stoczą bój o Zamek Chojnik

Piątek, 19 sierpnia 2011, 7:50
Aktualizacja: 7:50
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Rycerze stoczą bój o Zamek Chojnik
Fot. Archiwum
Już po raz 22. fani średniowiecza zmierzą się w Rycerskim Turnieju Kuszniczym o Złoty Bełt Chojnika, który odbędzie się w dniach 20 i 21 sierpnia. Nie zabraknie tradycyjnego szturmu na zamek.

W sobotę, 20 sierpnia przybyli goście będą mogli obejrzeć trening zawodników, strzelanie o „Złoty Bełt”, pokazy poszczególnych bractw, a także wielobój rycerski. Ciekawą atrakcją będzie średniowieczny ślub oraz turniej strzelecki o tytuł „Wielkiego Łowczego”. Jak co roku przewidziane jest też losowanie nagród dla publiczności oraz przedstawienie teatralne. O godzinie 17:00 rozpocznie się tradycyjny szturm na Chojnik, czyli inscenizacja bitwy o zamek.

W niedzielę 21 sierpnia odbędzie się strzelanie o „Złoty Bełt”, prezentacja zawodników, strzelanie w turnieju Wilhelma Tella, pokazy tańców dawnych, pasowanie rycerskie, pokazy poszczególnych bractw, finał strzelania o „Złoty Bełt”, spektakl teatralny, wręczenie nagród zwycięzcom, a także losowanie nagród dla publiczności. O 17.00 rozpocznie się kolejny szturm na Chojnik.

Organizatorem jest Bractwo Rycerskie Zamku Chojnik.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group