Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7377
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: RXT Ledwie Dycha – już 1 maja!

Poniedziałek, 28 marca 2016, 17:14
Aktualizacja: Wtorek, 29 marca 2016, 19:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jeżów Sudecki: RXT Ledwie Dycha – już 1 maja!
Fot. Tomek Raczyński
Trzecia edycja biegu na dystansie niemal 10 km, który wytyczony jest na terenach Góry Szybowcowej i Stromca – już 1 maja br. Impreza organizowana przez producenta odzieży termoaktywnej Stoor oraz Strzegomską Dwunastkę obfitować będzie w liczne atrakcje, nie tylko dla biegaczy. W ramach przygotowań ekipa ze Strzegomia odbyła w poniedziałek wielkanocny (28.03) trening na wymagającej trasie.

- Trasa jest zróżnicowana, są zbiegi i podbiegi, ale moim skromnym zdaniem jest to trasa dla wytrawnych górali, jak również dla amatorów biegania, którzy swoją przygodę rozpoczęli niedawno. Nie mamy presji na osiąganie kosmicznych wyników, nie zabiegamy o udział gwiazd biegów górskich – podkreślił dyrektor sportowy biegu Edward Fedyczkowski. Dlaczego bieg nosi nazwę RuneXTreme Ledwie Dycha? - Niektórzy twierdzą, że bieg powinien nazywać się Ledwie Dycham, ponieważ ostatni kilometr to jest podbieg pod Górę Szybowcową – przewyższenie w pionie 130 metrów – wyjaśnia organizator ze Strzegomskiej Dwunastki. W pierwszej edycji nikt ostatniego odcinka nie pokonał biegiem – wszyscy wchodzili, jednak w listopadzie (w II edycji) dwóch zawodników motywowało się nawzajem i dali radę. W sumie trasa niemal w całości przebiega leśnymi i szutrowymi drogami, jedynie ok. 700 metrów do pokonania jest po asfalcie. Istotnym elementem przyciągającym biegaczy z naszego terenu, Strzegomia, Żar, Szprotawy, a nawet z Czech jest krajobraz jaki towarzyszy zawodnikom podczas rywalizacji.

- Impreza wpisała się już w kalendarz imprez biegowych w Kotlinie Jeleniogórskiej. Staramy się, żeby atmosfera tego biegu i pakiet startowy były atrakcyjne dla biegaczy – powiedział organizator Krzysztof Majka z firmy Stoor. Zapisy odbywają się poprzez stronę super-sport.com.pl, a organizatorzy zachęcają uczestników, żeby przybywali ze swoimi dziećmi, bowiem dla ich pociech również przygotowany będzie krótki dystans na Górze Szybowcowej oraz inne atrakcje.
- Przygotujemy odcinki o odpowiedniej skali trudności – tak, aby dzieciaczki też mogły troszeczkę się zmęczyć i poczuć klimat Góry Szybowcowej – dodał Edward Fedyczkowski.

Z kolei o rozgrzewkę przed startem zadbają profesjonalni instruktorzy. - Będzie to profesjonalna rozgrzewka w latynoskich rytmach, piękne i uśmiechnięte dziewczyny, które ruszają się bosko. Będzie rewelacyjnie – zapowiada Ewa Zapolna z Ewa Zumba Team.

Patronat nad imprezą objęła Jelonka.com. Zachęcamy lokalnych biegaczy do udziału w biegu w malowniczej scenerii!

Wyciąg z regulaminu zawodów:
TERMIN I MIEJSCE
Bieg odbędzie się 01.05.2016 r. o godz. 12:00 po drogach leśnych i szutrowych masywu Góry Szybowcowej i Góry Stromiec.
Start i meta zlokalizowane będą na Górze Szybowcowej.
Biuro zawodów znajdować się będzie w restauracji „Hexa-66” na Górze Szybowcowej.

TRASA I DYSTANS
Bieg odbędzie się na dystansie około 10 km dla mężczyzn i kobiet. Trasa nie posiada atestu i będzie oznakowana oraz zabezpieczona w newralgicznych miejscach. Punkt odświeżania i odżywiania (woda mineralna) znajdować się będzie na Górze Szybowcowej (7 km i meta).

WARUNKI UCZESTNICTWA
1. Uczestnikiem biegu może zostać każda osoba, która do dnia 01.05.2016 r. ukończy 18 lat.
W biegu mogą wziąć udział osoby w wieku 16 – 17 lat za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych (formularz dostępny w biurze zawodów). Biegacze w wieku 16 – 17 lat sklasyfikowani zostaną w kategorii K i M 18. Wprowadza się limit uczestników – 250 osób. 
3. Wszyscy zawodnicy startujący w biegu muszą poddać się weryfikacji w Biurze Zawodów w dniu zawodów w godz. 9:00 – 11:30 Podczas weryfikacji zawodnicy muszą posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem celem kontroli daty urodzenia. Organizator zapewnia dla uczestników ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW – zgłoszenia zaistniałych zdarzeń w dniu biegu do godz. 14:00 w biurze zawodów.
10. Limit czasu biegu wynosi 2 godz. Powyżej limitu zawodnicy nie będą klasyfikowani. Zakończenie zawodów: około godz. 14:30 na Górze Szybowcowej.

ZGŁOSZENIA I OPŁATA WPISOWA
Zgłoszenia elektroniczne oraz płatności należy dokonywać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.super-sport.com.pl 
Wpłaty opłaty wpisowej w wysokości:
1) 50 zł w terminie od 01.02.do 31.03.2016 r.;
2) 60 zł od 01. do 25.04.2016 r.; 
3) 80 zł od 26.04. do 01.05.2016 r. wpisowe płatne w biurze zawodów. 
W ramach opłaty wpisowej uczestnicy otrzymują: okolicznościowy wielofunkcyjny komin termoaktywny z grafiką biegu, numer startowy, napój, posiłek po biegu oraz pamiątkowy medal okolicznościowy po ukończeniu biegu. 
Wszyscy uczestnicy, którzy zgodnie z niniejszym regulaminem ukończą bieg wezmą udział w losowaniu produktów STOOR – limitowanej edycji odzieży termoaktywnej z grafiką biegu.
Organizator zapewnia pełny pakiet uczestnikom zgłoszonym do 25.04.2016 r. 
Z opłaty wpisowej zwolnieni są uczestnicy II edycji, którzy zajęli miejsca I – III w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn. 
Uczestnicy II edycji, którzy zwyciężyli w kategoriach wiekowych (miejsca I-III) wnoszą opłatę w wysokości 50%. 
Organizator ma prawo zwolnić z całości lub części opłaty wskazanych przez siebie uczestników biegu.

KLASYFIKACJE
W biegu będą prowadzone klasyfikacje
- indywidualne: generalna kobiet i mężczyzn,
- w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn:
K i M 18 (1998 – 1985),
K i M 30 (1986 – 1977),
K i M 40 (1976 – 1967),
K i M 50 (1966 – 1957),
K i M 60+ (1956 i starsi).

NAGRODY
W biegu zawodnicy otrzymują nagrody:
• za miejsca 1 – 3 w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn puchary i nagrody rzeczowe, jednak nie będą klasyfikowani w kategoriach wiekowych,
• za miejsca 1 – 3 w kategoriach wiekowych otrzymają statuetki i nagrody rzeczowe.
Nagroda specjalna dla najstarszych uczestników w kategorii K i M oraz za zajęcie 66 miejsca w klasyfikacji OPEN.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group