• Niedziela, 19 stycznia 2020
  • Godz. 3:41
  • Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
  • Czytających: 2834
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Ruszyli do I wyścigu kolarskiego pod Chojnikiem

Wiadomości: Sobieszów
Wtorek, 26 października 2010, 12:18
Aktualizacja: 12:20
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Ponad stu uczestników wzięło udział w pierwszym amatorskim wyścigu Kolarstwa Górskiego, który odbył się w minioną sobotę pod Chojnikiem. Uczestnicy na krętej 2,5 km trasie walczyli o Mistrzostwo Sobieszowa. Organizatorami byli: Międzyszkolny Klub Sportowy Karkonosze –Sporty Zimowe Jelenia Góra, Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa oraz SP nr 15.

To pierwsza tego typu impreza rowerowa zorganizowana wspólnymi siłami przez lokalną społeczność, klub MKS Karkonosze Sporty Zimowe oraz Szkołę Podstawową nr 15. Jak mówią organizatorzy, w przyszłym roku chcą ją powtórzyć we wrześniu, a gościem honorowym ma być Maja Włoszczowska. W tym roku amatorski wyścig kolarski rozpoczął się o godzinie 11.00 na polanie pod Chojnikiem.

- Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców do jazdy na rowerach górskich i do górskiej turystyki, bo jest to świetna forma czynnego wypoczynku. Poprzez tą imprezę chcemy też promować szlaki i trasy rowerowe na terenie Jeleniej Góry i Sobieszowa – mówili organizatorzy.

Do wyścigu ruszyło ponad sto osób w różnych grupach wiekowych. Najmłodszy uczestnik miał cztery lata, a najstarszy ponad 50. Nagrodzeni otrzymali medale i dyplomy w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 15 w Jeleniej Górze - Sobieszowie, gdzie serwowano pyszne ciasta, a po dekoracji uczestników odbył się mini koncert zespołu muzycznego Mia Dor. Równolegle z wyścigiem odbyła się konkurencja pokazowa „Nordic Walking”.
W przyszłości mamy zamiar powołać nową sekcję – kolarstwo górskie - mówił Janusz Wojtas, wiceprezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego Karkonosze – Sporty Zimowe.

Nagrodzeni to: Bruno Pawłowicz, Oskar Wysocki, Patryk Piwowarski, Dominik Rejch, Kacper Muszyński, Jan Kożuchowski, Marcelina Badacz, Klaudia Rębek, Magdalena Minakowska, Patryk Kuleszo, Michał Skowron, Agnieszka Szwinta, Marta Kuczmira, Mateusz Opała, Piotr Jakubowski, Martyna Piech, Patrycja Jachimowicz, Karolina Piech, Karolina Zając, Adrian Cheba, Iwona Paluszkiewicz, Norbert Potkański, Piotr Bujak, Zbigniew Stępień oraz Wojciech Poręba.

Zofia Czernow, prezes MKS Karkonosze – Sporty Zimowe składała podziękowanie sponsorom imprezy, wśród których znaleźli się: Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Jelenia Góra, Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa, Dyrekcja i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 15, Auto Kaczmarek - Sobieszów, Nauka Jazd Bujak, dyrekcja KPN , IS24.pl, WesKlan oraz firma Opony - Nowak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~maczek 26-10-2010 21:59
super wyścig atmosfera przednia ale redakcja mogła pofatygować się wcześniej na start i docenić bardziej te maluszki które tak dzielnie walczyły
~Darek1 27-10-2010 6:25
osiedlowy ogórek a wy już...chcecie zapraszać Maje Włoszczowską. Beznadzieje i żenada, kto robi jakiekolwiek zawody prócz przełaju podczas roztrenowania kolaży? Frekwencja porażająca, aż dziw że ktokolwiek pofatygował się na start
~kibol122 27-10-2010 16:24
Super impreza Było OK
~do Darek 1 28-10-2010 13:50
Nie bądź takim pesymistą ! Pani Maja chętnie uczestniczy w zawodach, które mają na celu promowanie kolarstwa górskiego.Na pewno organizatorom uda się ją zaprosić. Jak na pierwsze zawody amatorskie w tej dyscyplinie, brało udział wielu uczestników.Same zawody i wręczanie nagród z poczęstunkiem i koncert mi i mojej rodzinie się podobało. W przyszłym roku też weźmiemy w niej udział:)
~Java 30-10-2010 9:45
Ogorek to z ciebie i wielka poraszka( Darek1),ja jestem za takimi imprezami w Sobieszowie i w następnej na bank wezme udzial .Brawa dla organizatorów.!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group