Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7285
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ruszyła policyjna Akcja Zima

Środa, 27 listopada 2013, 7:39
Aktualizacja: 7:41
Autor: 112
Okres zimowy i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych. Zgłoszenie o siedzącym czy leżącym na mrozie człowieku potrzebującym pomocy może zapobiec tragedii. Informacje można przekazywać na numer alarmowy 997 lub do najbliższej jednostki policji.

- Każdego roku odnotowuje się w Polsce przypadki zgonów osób bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu. Dlatego wzorem lat ubiegłych jeleniogórscy funkcjonariusze podejmują działania prewencyjne, zmierzające do tego, by takich przypadków było jak najmniej i aby każdy, kto potrzebuje pomocy, taką pomoc otrzymał. Na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Zwracają również w tym okresie uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na zamarznięcie – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- Akcja Zima ma na celu rozszerzenie rozpoznania o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji. Policjanci wspólnie z innymi osobami biorącymi udział w działaniach, między innymi funkcjonariuszami Straży Miejskiej, pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ośrodka Interwencji Kryzysowej kontrolują działki i inne znane miejsca przebywania osób bezdomnych, udzielając im niezbędnej pomocy – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group