Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 7859
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ruszył remont Łomnickiej. Część ulicy zamknięta

Czwartek, 7 maja 2015, 7:39
Aktualizacja: Niedziela, 10 maja 2015, 10:10
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ruszył remont Łomnickiej. Część ulicy zamknięta
Fot. Angela
Przez najbliższe dwa miesiące kierowcy nie wjadą na ul. Łomnicką w Jeleniej Górze od skrzyżowania z ul. Wincentego Pola (nieopodal stacji paliw Orlen). Fragment drogi, do skrzyżowania z ul. Podgórną, został wyłączony z ruchu. Drogowcy frezują asfalt i niebawem rozpoczną budowę kanalizacji deszczowej. Jak ominąć ten odcinek?

Prace są prowadzone w ramach pierwszej części przebudowy ul. Łomnickiej. W tym roku nowa nawierzchnia, chodniki ze ścieżką rowerową i oświetleniem pojawią się na odcinku od ul. Wincentego Pola do wiaduktu kolejowego. By zminimalizować uciążliwość prac, wykonawca wyłoniony w przetargu czyli firma „Budagro” z Pieńska będzie realizować roboty etapami. Pierwszy z nich to remont odcinka od ul. Wincentego Pola do ul. Podgórnej.

- Tu prace potrwają około 1,5 – 2 miesiące – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Najpierw sfrezowany zostanie cały asfalt, następnie rozpocznie się budowa nowej kanalizacji deszczowej, po czym wykonawca przystąpi do budowy chodników, oświetlenia i kładzenia nowej nawierzchni. Przez ten czas kierowcy muszą omijać wyłączony fragment ulicy Łomnickiej. Zmotoryzowani będą teraz jeździć ul. Wincentego Pola i skręcać w ul. Kozią, a następnie włączać się do przejezdnego jeszcze odcinka ulicy Łomnickiej w kierunku Osiedla Łomnickiego – informuje Jerzy Bigus.

Po zakończeniu tej części, prace przeniosą się na fragment ul. Łomnickiej od ul. Podgórnej do wiaduktu kolejowego. Wówczas kierowcy będą korzystać z objazdów wytyczonych al. Solidarności (nową obwodnicą południową miasta), a następnie ul. Krakowską.

– Zanim objazdy zostaną poprowadzone tą trasą, wykonawca będzie musiał położyć asfalt na fragmencie ulicy Krakowskiej, który obecnie jest drogą polną – dodaje wiceszef zarządu dróg.

Na pierwszy etap przebudowy ulicy Łomnickiej Miasto otrzymało dofinansowanie w kwocie ponad 5 mln 800 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. To około 85 procent wartości zadania. Inwestycja ma się zakończyć na początku listopada br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group