Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 6550
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ruszył nabór wniosków do JBO 2018

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 7 listopada 2017, 6:59
Aktualizacja: Środa, 8 listopada 2017, 17:55
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
Od wczoraj (6.11) można składać wnioski do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Może to zrobić każdy mieszkaniec Jeleniej Góry, który ukończył 16 rok życia i ma ciekawy pomysł jak spożytkować część miejskich funduszy.

Jelenia Góra została podzielona na 4 obszary. Na każdy z nich władze miasta przeznaczyły po 150 tysięcy złotych. Przy czym koszt realizacji zadania w jednym wniosku nie może przekraczać 50 tysięcy złotych. Wnioski należy składać w formie elektronicznej do północy 26 listopada za pośrednictwem strony internetowej miasta: www.jeleniagora.pl. Tam znajduje się zakładka Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2018, należy w nią kliknąć, stworzyć własne konto i złożyć wniosek. Wszystkie pomysły muszą dotyczyć szeroko rozumianej rekreacji, a ich realizacja musi być zlokalizowana na ogólnodostępnym terenie należącym do miasta Jelenia Góra. Zadanie musi być jeszcze zgodne z lokalnym planem zagospodarowania przestrzennego.

Co musi zawierać wniosek? - Bardzo ważny jest tytuł wniosku – mówi Barbara Olszewska, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta UM. To za jego sprawą identyfikowany będzie pomysł. W dokumencie należy zawrzeć dokładny opis zadania oraz koszty jakie trzeba będzie ponieść przy jego realizacji.

Po wysłaniu dokumentów drogą elektroniczną mamy czas do 29 listopada do godziny 15:00 na doniesienie do Wydziału Rozwoju Miasta (Placu Ratuszowy 58) całego wniosku, wraz z podpisami i listą poparcia (minimum 50 podpisów osób wspierających pomysł) w formie papierowej.

W razie jakichkolwiek pytań bądź niejasności można skontaktować się z urzędnikami: telefonicznie 75 75 46 145 lub „mailowo” jbo@jeleniagora.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group