Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2318
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ruszył Certyfikat Bezpieczeństwa w Karpaczu

Piątek, 3 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 17:59
Autor: kmp
W dniu 24 maja 2005 roku w Chacie Karkonoskiej w Karpaczu odbyło się spotkanie inaugurujące rozpoczęcie programu „Certyfikat Bezpieczeństwa – Bezpieczny Karpacz „.

W spotkaniu tym brali udział gestorzy Karkonoskiej Organizacji Turystycznej, Komendant Komisariatu Policji w Karpaczu –podkom. Damian Gałek, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Karpaczu, przedstawiciele Straży Miejskiej i Straży Granicznej, przewodniczący Rady Miasta – Józef Kołodziej oraz Zastępca Burmistrza Karpacza Pan Ryszard Rzepczyński. Przewodniczącym Komisji Certyfikacyjnej zgodnie z uchwałą zarządu Karkonoskiej Organizacji Turystycznej został wybrany Pan Grzegorz Fryc. Program ruszył. Pierwszym podmiotem, który złożył wniosek o nadanie mu „Certyfikatu Bezpieczeństwa „ jest Pensjonat „Paradise”.

Program budzi duże zainteresowanie o czym świadczą liczne pytania i sugestie ludzi zainteresowanych uzyskaniem Certyfikatu Bezpieczeństwa. Wszelkie informacje dotyczące tego programu znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta w Karpaczu.

Priorytetowymi celami programu „Bezpieczny Karpacz” są:
- stworzenie mechanizmu umożliwiającego realizację oczekiwań społecznych w zakresie bezpieczeństwa osób i mienia;
- motywowanie właścicieli i użytkowników obiektów do większej dbałości o bezpieczeństwo swoich klientów, także wyzwolenie inicjatyw i kreatywności w procesie poprawy bezpieczeństwa na terenie obiektów;
- podniesienie poczucia bezpieczeństwa osób korzystających z oferty podmiotu posiadającego Certyfikat;
- minimalizacja ryzyka powstania uszczerbku albo szkody na terenie obiektu, który spełnia warunki certyfikacji;
- pozytywne postrzeganie firmy przez osoby korzystające z jej oferty;
- zwiększony ruch turystyczny w ośrodkach posiadających Certyfikat;
- podniesienie prestiżu obiektu.

Wnioskodawca może ubiegać się o Brązowy, Srebrny oraz Złoty Certyfikat bezpieczeństwa w zależności od stopnia dostosowania obiektu do warunków certyfikacji.
Inicjatywa opracowania tego programu pochodzi od Policji, ale na bezpieczeństwie osób i mienia powinno zależeć nam wszystkim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group