Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 3725
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ruszy II etap budowy kanalizacji w gminach

Wiadomości: region
Środa, 26 sierpnia 2009, 8:06
Aktualizacja: 8:13
Autor: Ania
Fot. Archiwum
Do końca bieżącego roku Gminy Podgórzyn, Mysłakowice, Kowary i Szklarska Poręba zostaną skanalizowane. Opracowywana jest już dokumentacja potrzebna do realizacji II etapu budowy i modernizacji karkonoskiego systemu wodociągów i kanalizacji.

We wrześniu zostanie ogłoszony nabór wniosków w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, z którego Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji zamierza pozyskać około 60 procent środków na budowę wodociągów, w należących do niego gminach. Resztę kwoty będą musieli pokryć udziałowcy czyli gminy, w których będą prowadzone prace budowlane. Jaka to będzie dokładnie kwota dowiemy się w najbliższym czasie, po zakończeniu opracowywania dokumentacji, którą wykonuje firma Scott Wilson. KSWiK zawarł z nią umowę o wartości 1 690 000 Euro.

W Szklarskiej Porębie prowadzone są obecnie prace budowlane związane z modernizacją oczyszczalni ścieków oraz z budową kanalizacji i wodociągów. Zakończą się latem 2010 roku, dlatego też miasta pod Szrenicą II etap KSWiK najprawdopodobniej nie obejmie.

O tym, czy będzie on realizowany w pozostałych gminach, zadecydują ich włodarze. Wiadomo jednak, że zainteresowanie jest spore. W Kowarach muszą powstać wodociągi m. in. dla Osiedla Krzaczyna, w którym latem ubiegłego roku brakowało wody i dowożono ją mieszkańcom w beczkach.

Więcej informacji na temat inwestycji związanych z Karkonoskim Systemem Wodociągów i Kanalizacji zamieścimy w najbliższym numerze naszego tygodnika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

kwakwa 26-08-2009 8:21
wstyd, weszliśmy w XXI wiek już dawno a dopiero się "ka...lizujemy"
~ja 26-08-2009 9:14
MAM JUŻ DOŚĆ WYKOPKÓW W SZKLARSKIEJ PORĘBIE!!!!!!!!!!!!! ZERO ORGANIZACJI,BRÓD,SYF I DZIURY JAK PO BOMBACH!!!! NIGDZIE NIE MA TAKIEGO GNOJU JAK W SZKLARSKIEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~siara 26-08-2009 9:21
wies tanczy i spiewa, chyba w Rumuni juz maja ka...lizacje
daria30119 26-08-2009 10:51
Z utęsknieniem czekam aż ten cały syf się wreszcie skończy. Największe bagno to w Szklarskiej Porębie!!!!!
~Grześ. 26-08-2009 13:04
Niestety we wszystkich miejscowosciach w których budowano ka...lizację scenariusz bałaganu, dziur i braku organizacji sie powtarza. Niestety trzeba przez to przejść. Potem zostanie jedynie cierpliwie spłacać długi zaciągnięta na rzecz inwestycji no i płacić za przerób ścieków. Nie wszyscy sobie z tegi zdają sprawę. Poza tym ciekaw jestem jakie zapachy będą rozsiewać się wokół oczyszczalni ścieków no i jak rozwiązany został problem zrzutu tego co zostaje po oczyszczeniu. Czy przypadkiem nie popłyna nocą rzekami? Coś mi sie wydaje że tak będzie.
~6939 26-08-2009 13:17
W kowarach też jak po wojnie, brak nadzoru itd.
~do Grześ 26-08-2009 17:14
Spytajcie się forumpowicze jak ten problem rozwiązał były z-ca prezydenta P.J.Łużniak.Stwierdził i zalecił zmianę słomy.Tylko nie wiemy czy w butach P.Marsz.. cz w oczyszczalni
kwakwa 26-08-2009 18:29
wiele rozumiem bo mieszkam w polsce, podpowiedzcie mi proszę jaki idiota wymyślił studzienki ka...lizacyjne na środku pasa drogi (choćby w karpaczu, kowarach, kostrzycy itd.i) nie mówię o burzówkach tylko tych z węzła ka...lizacyjnego domów, sklepów itp. w razie awarii robią się wykopki, ciecie asfaltu, utrudnienia ruchu kołowego i pieszego, po fachowcach pozostają łaty kruszejące i odpadające po pierwszej lepszej zimie a na wiosnę dziury, ciężko było w ramach "ka...lizowania się" przenieść studzienki na chodniki lub na posesje...
~stylcken 27-08-2009 1:11
takiego chaosu jak w porebie szklarskiej nie widzialem nawet na bialorusi ; kto tym kieruje ????? napewno nikt normalny , wstyd wstyd !!!!!!!!!!!!!!!
stylcken 27-08-2009 2:08
szklarska poreba - koordynatorem tych robot jast chyba Bareja , wiekszego chaosu nie widzialem, firmy ktore to robia chyba mialy praktyki na bialorusi
~mucha 27-08-2009 20:09
Nie narzekajcie , u was przynajmniej cosik robią . Proponuję przejażdżkę po Jeżowie Sudeckim ulicą Długą - ku..a same dziury. Ka...lizę mają robić , a po tym nową nawierzchnię . Od kilku lat obiecują i -"dupa" nic nie robią . Ponoć droga powiatowa , a powiat wiochę olewaja . Wójt i radni też to w d...e mają , ludzie się męczą i autka cierpią , a życie toczy się dalej .
~Krzysztof Lichtenfeld 28-09-2009 11:10
Dla nie wiedzących . Ka...lizację to Szklarska Poręba ma już od kilkudziesięciu lat. Ale wtedy były inne czasy i sporo materiału trafiało do przysłowiowego żyda.Niektóre studzienki były budowane z poniemieckiej cegły, nie nadające się na studzienki. Nowe natomiast trafiały na prywatne budowy.W gruncie rzeczy cały czas powstawały awarie.Do tego stara oczyszczalnia ścieków była już za mała, dla rozbudowującego się miasta.Teraz to może duży syf ale to się kiedyś skończy.Zapytajcie jeszcze kto robił projekty przebiegu nitek ka...lizacyjnych, bo było dużo błędów.Same poprawki kosztują już więcej niż wcześniejszy projekt. Już teraz widać współpracę U.M. z firmą od ka...lizacji.W sumie skorzystają też sami mieszkańcy.Dużo dróg jest pokrywanych nowym asfaltem, co też wyraźnie polepsza komfort przemieszczania się tymi ulicami.Fakt że każda inwestycja powoduje dużo bałaganu wokół siebie, ale trzeba patrzyć perspektywicznie w przyszłość.Jakie kary pieniężne w przyszłości płaciła by Szklarska Poręba, gdyby projekt nie byłby zrealizowany.Pozdrawiam ,mieszkaniec Szklarskiej Poręby.
S2002J2008 28-09-2009 11:35
Dla nie wiedzących . Ka...lizację to Szklarska Poręba ma już od kilkudziesięciu lat. Ale wtedy były inne czasy i sporo materiału trafiało do przysłowiowego żyda.Niektóre studzienki były budowane z poniemieckiej cegły, nie nadające się na studzienki. Nowe natomiast trafiały na prywatne budowy.W gruncie rzeczy cały czas powstawały awarie.Do tego stara oczyszczalnia ścieków była już za mała, dla rozbudowującego się miasta.Teraz to może duży problem ale to się kiedyś skończy.Zapytajcie jeszcze kto robił projekty przebiegu nitek ka...lizacyjnych, bo było dużo błędów.Same poprawki kosztują już więcej niż wcześniejszy projekt. Już teraz widać współpracę U.M. z firmą od ka...lizacji.W sumie skorzystają też sami mieszkańcy.Dużo dróg jest pokrywanych nowym asfaltem, co też wyraźnie polepsza komfort przemieszczania się tymi ulicami.Fakt że każda inwestycja powoduje dużo bałaganu wokół siebie, ale trzeba patrzyć perspektywicznie w przyszłość.Jakie kary pieniężne w przyszłości płaciła by Szklarska Poręba, gdyby projekt nie byłby zrealizowany.Pozdrawiam ,mieszkaniec Szklarskiej Poręby

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group