Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8217
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

region: Ruszy II etap budowy kanalizacji w gminach

Środa, 26 sierpnia 2009, 8:06
Aktualizacja: 8:13
Autor: Ania
region: Ruszy II etap budowy kanalizacji w gminach
Fot. Archiwum
Do końca bieżącego roku Gminy Podgórzyn, Mysłakowice, Kowary i Szklarska Poręba zostaną skanalizowane. Opracowywana jest już dokumentacja potrzebna do realizacji II etapu budowy i modernizacji karkonoskiego systemu wodociągów i kanalizacji.

We wrześniu zostanie ogłoszony nabór wniosków w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, z którego Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji zamierza pozyskać około 60 procent środków na budowę wodociągów, w należących do niego gminach. Resztę kwoty będą musieli pokryć udziałowcy czyli gminy, w których będą prowadzone prace budowlane. Jaka to będzie dokładnie kwota dowiemy się w najbliższym czasie, po zakończeniu opracowywania dokumentacji, którą wykonuje firma Scott Wilson. KSWiK zawarł z nią umowę o wartości 1 690 000 Euro.

W Szklarskiej Porębie prowadzone są obecnie prace budowlane związane z modernizacją oczyszczalni ścieków oraz z budową kanalizacji i wodociągów. Zakończą się latem 2010 roku, dlatego też miasta pod Szrenicą II etap KSWiK najprawdopodobniej nie obejmie.

O tym, czy będzie on realizowany w pozostałych gminach, zadecydują ich włodarze. Wiadomo jednak, że zainteresowanie jest spore. W Kowarach muszą powstać wodociągi m. in. dla Osiedla Krzaczyna, w którym latem ubiegłego roku brakowało wody i dowożono ją mieszkańcom w beczkach.

Więcej informacji na temat inwestycji związanych z Karkonoskim Systemem Wodociągów i Kanalizacji zamieścimy w najbliższym numerze naszego tygodnika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group