• Piątek, 13 grudnia 2019
  • Godz. 0:27
  • Imieniny: Łucji, Otylii
  • Czytających: 5971
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Rusza szynobus do Trutnova

Wiadomości: REGION
Sobota, 6 czerwca 2009, 8:30
Aktualizacja: 20:59
Autor: TEJO
Historyczny odjazd pociągu Jelenia Góra – Trutnov. 5 lipca 2008. Za informację dziękujemy Skubiemu.
Fot. TEJO
Od dziś (sobota, 6 czerwca) zaczynają kursować szynobusy na trasie Jelenia Góra – Trutnov. Pociągi będą jeździły w weekendy do końca września. W ubiegłym roku połączenie cieszyło się dużym wzięciem. Jak będzie w najbliższych miesiącach?

Szynobus pojedzie trasą przez Marciszów, Sędzisław, Kamienną Górę, oraz Lubawkę. Dodatkowo zostanie uruchomiona jedna para kursująca w niedziele (oprócz 5.07) na odcinku Trutnov-Kamienna Góra-Sędzisław-Kamienna Góra-Trutnov skomunikowana w Sędzisławiu z pociągiem osobowym z Jeleniej Góry do Wrocławia. Odjazd z Jeleniej Góry o godz. 13.49, a o 14.53 odjazd do Trutnova z Sędzisławia. Na miejscu jesteśmy o godz. 15.52 Szczegółowe informacje na rozkładach jazdy na dworcu PKP.

Na trasie Jelenia Góra - Lubawka/Kralovec bilety kosztują: 9zł.,szkolny , studencki 5.67. W Lubawce wsiada czeski konduktor i trzeba u niego kupić bilet na odcinek Kralovec-Trutnov w cenie ok. 18-21 czeskich koron. Tam już ulgi nie obowiązują. Jadąc w drogę powrotną bilet można zakupić w automacie, a dopłatę za przejazd z Lubawki do Jeleniej Góry u polskiego konduktora.

Pociąg odjeżdżający o godz. 7.36 z Jeleniej Góry do Trutnova skomunikowany jest ze składami przyjeżdżającymi z Lwówka Śl, Węglińca i Szczecina.

W kierunku Trutnova wyjeżdżać będą w godz: 7.36 , 11.33 , 16.34 tylko w soboty, oraz 11 i 12 czerwca, oraz 5 lipca. Przyjazd do Trutnova: 9.27 , 13.34, 18.27. Z Trutnova pociągi do Jeleniej Góry odjadą o:9.30 , 14.17 (16.25 tylko w niedziele oprócz 5 lipca dodatkowo 6lipca , 19.25 tylko w soboty oraz dodatkowo 11-12 czerwca i 5 lipca).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz

~galla 6-06-2009 8:40
szkoda ze nie podano godzin powrotu skoro zaczeto temat
~piźcik 6-06-2009 8:47
moja babiczka pohazi z Trutnowa albo z Krakowa. ja nie wiem bo sem z innego gradu. To se pojade do niej
~ktoś wie ?? 6-06-2009 9:14
ktoś wie czym się później dostać do skalnego miasteczka ??
~to widać 6-06-2009 9:19
Zdjęcie takie krzywe to specjalnie zeby zamaskować, że nie jest na nim szynobus tylko byle jaki pociąg
~Spity Gonzales 6-06-2009 10:43
No wreszcie będę się mógł napić czeskiego piwa na miejscu. Jak porządny , biały człowiek. Do tej pory byłem niecnie wykorzystywany jako kierowca. Teraz niech się wypałują !
~CEL 6-06-2009 11:06
Dlaczego z Jeleniej Góry a nie ze Szklarskiej Poręby przez Sobieszów, Cieplice. To tylko kwestia czasu a wszyscy mieszkańcy dostosują się do własnych potrzeb. Czekam i promuję tego rodzaju podróże i rekreację.
daria30119 6-06-2009 11:30
Szkoda,że jeszcze nie ruszyli pociągu do Jakuszyc i Harahova,bo tam mam tylko 5 km. Dalej autem muszę jezdzić---trzezwa......
~do Skubi 6-06-2009 12:05
Dobry tekst skubi, ale trochę "byków" narobiłeś! Ile w końcu kosztuje ten bilet z Lubawki do Trutnova: 18 czy 21 koron? Wiesz, te "około" to mi się trochę kojarzy z komunizmem! Przy okazji: nie wiesz, dlaczego ostatni pociąg z Trutnova stoi w Sędzisławiu aż pół godziny (!) ??. Aha, no i napisz w końcu coś o nowej prezes KD, bo na "Jelonce" jak widzę to na razie głucho na ten temat. Pozdr. z infokoleja.
~Dark Eden 6-06-2009 12:46
daria już robią tory, niedługo uruchomią połączenie. Napijemy się wtedy ;)
~jurek z podgórek 6-06-2009 12:47
ciekawe czy dałoby się dojechać w miarę szybko do Pragi i wrócic jeszcze tego samego dnia?
~krowa spod trutnova 6-06-2009 13:23
jurek z podgórek, jasne że się da !! zgadnij w jaki sposób ????
daria30119 6-06-2009 13:32
~Dark Eden~~Oj napiła bym się piwka w Czechach bez obawy o moje prawko... Niechaj szybko te tory robią!
daria30119 6-06-2009 13:35
~~CEL~~ Masz rację-mogli by puścić ten pociąg już ze Szklarskiej Poręby przynajmniej do czasu jak nie uruchomią połączeń do Harahova .
~Rozkład jazdy 6-06-2009 14:12
Dokładny rozkład jazdy jest pod linkiem: http://tinyurl.com/oq7b5j
~skubii 6-06-2009 14:41
<i> to nie redakcja narobiła błędów, tylko Pan nie do końca precyzyjnie napisał:-), ale i tak dziękujemy </i>
~skubii 6-06-2009 15:08
Czesi biorą za bilet różnie 18 lub 21Czeskich koron , Redakcja zrobiła trochę błędów mieli poprawić.Podaję cały rozkład: Jelenia Góra - Trutnov hl.n 7.36 w soboty i niedziele , 11.33 w soboty i niedziele ,16.34 tylko w soboty oraz 11-12czerwca i 5lipca.Czas jazdy ok.2h. pkp.pl pr.pkp.pl rozklad.pkp.pl tutaj jest info. Dworzec Jelenia Góra nr.tel. 19436 Trutnov hl.n - Jelenia Góra :9.30 soboty i niedziele, 14.17 soboty i niedziele, 16.25 tylko w niedziele oprócz 5lipca,dodatkowo 6lipca, 19.25 tylko w soboty oraz dodatkowo 11-12 czerwca i 5 lipca
~czarna ręka 6-06-2009 15:19
A ja mam pytanie_ czy ktoś pojedzie ze mną na PIWO do Trutnova??? Starzy znajomi wolą polskie browarki.....
~@@@ 6-06-2009 17:26
troche zle polaczenie z Adrspach szkoda :(((((
~Do Skubii 6-06-2009 17:36
Teraz juz lepiej skubii, chociaż dalej niejasno napisałeś. Ja wiem, o co chodzi, ale laik może sie pogubić! Od czego zależy, ile bierze konduktor - od jego humoru? I co to za dziwny telefon na dworzec w J.G. podałeś? Drobna sprawa, ale ważna - jak Ci cyferki umykają, to jak możesz być wiarygodny przy podawaniu innych informacji? Z dziennikarzami sie nie kłóć - im wszystko trzeba podać jak na tacy, a i tak przekręcą. No i napisz coś o prezes Ładniak, bo sam wiesz, że to skandal na całą Polskę. Trzeba informować media, pisać gdzie się da, bo obudzimy sie z ręką w nocniku i nie pojedziemy, ani do Trutnova, ani do Lwówka, ani nigdzie. Trzymaj się skubii i zaglądaj na infokolej (do czego chyba nie musze Cię przekonywać). Aha, byłbym zapomniał: będziesz na nabliższym spotkaniu OKOK-u???
Cień 6-06-2009 17:37
Do czarna ręką. Ja z przyjemnością dotrzymam tobie towarzystwa!
~czarna ręka 6-06-2009 19:43
Cień~~to bardzo fajnie. Może ktoś jeszcze do nas dołączy???
~skubii 6-06-2009 20:23
Numer 1 9436 jest jak najbardzej aktualny,dzwoniąc z byłego województwa jeleniogórskiego łączony jesteś z Jelenią Góra. Jest to numer krajowy do informacji PKP , to co z ciebie za miłośnik kol.jeżeli nie znasz nr. na informację kolejowa?????????????????????????????
~ 6-06-2009 20:35
ty Gallla czytac nie umiesz
~Alfonso 6-06-2009 20:54
Polecam wycieczkę do "Trytnova" bardzo piękne miasto , jest co zwiedzać , piękne widoki , i dużo atrakcji.
~@@@ 6-06-2009 21:05
np co jest w Trutnowie do zwiedzania???
Cień 6-06-2009 22:15
Do czarna ręka. Ktoś? Może, Ago i Piipi? - Ago! Piipi! Zapraszam na złotego bażanta. Piipi! Nie martw się, "Jelonkę com" mam kieszonkową, będziesz mogła komentować na bieżąco. ;-)
~mm 6-06-2009 22:19
a ja bym chciała pociąg z JG do Harahova, ale to chyba się nie uda, chociaż nie wiem czemu :-(
~krowa spod trutnova 6-06-2009 23:16
Cień, ja się chętnie dołączę. I zapraszam na placki z mlecza!
~Alfonso 6-06-2009 23:47
pociąg do Harrachova rusza 13.12.09 , jest aktualnie remontowane torowisko , pojedź do Jakuszyc i się przekonasz
~ceny biletów 6-06-2009 23:55
Różna cena biletu Lubawka-Trutnov wynika z tego, że niektórzy konduktorzy drukują bilet Kralovec-Trutnov i wtedy jest 18kC, a inni sprzedają bilety Kralovec Granica-Trutnov i wtedy płaci się 21kC. To i tak jest taniocha, więc nie ma o co bić piany.
~m 7-06-2009 0:19
Ładnie z tym połączeniem ;)
Cień 7-06-2009 0:48
Do Wrocław. To twoja specjalność? Nie masz nic więcej do zaoferowania? Gratuluję tobie wybornego smaku, to musi być hit Wrocławia.
~Skalne Miasto 7-06-2009 7:55
Można jechać do Skalnego Miasto, czeski konduktor mówił, że jeśli będą chętni to na stacji Trutnov Stred będą trzymać pociąg do Adrspachu, tak aby podróżni z Polski mogli się przesiąść.
~czarna ręka 7-06-2009 8:48
Cień~~Nikt nas nie lubi.....Ago i Piipi milczą. Ja tam i tak pojadę,nawet samotnie....
~Turysta z Lubawki 7-06-2009 9:39
Kto planuje dalszą wycieczkę niż tylko do Trutnova ,proponuje zapoznać się także z rozkładem jazdy autobusów http://jizdnirady.idnes.cz/autobusy/spojeni/ .W ubiegłym roku w ten właśnie sposób udało mi się zorganizować kilka ciekawych wycieczek (m.in.w czeskie Karkonosze)Goraco polecam P.s. rok temu pociąg do Skalnego Miasta czekał na pociąg z Polski .Pozdrawiam
ago. 7-06-2009 10:52
Do Czarna ręka - Ależ ja Was lubię, tylko smaku piwa nie za bardzo. Najwięcej mogę wypić pół szklanki i to tylko Carlsberg. A na końcu i tak się krzywię, bo nawet to niezbyt mi podchodzi. :-) Przez to nie byłabym zbyt dobrym kompanem. ;-) Jedźcie sobie na zdrowie! :-) Miłej zabawy!:-)
~@@@ 7-06-2009 11:47
czyli można jechać bez problemu z Trutnowa do skalnego miasteczka? pociag czesi poczeka 20 min na pociag z polski w trutnowie a z powrotem pociag polski poczeka 10 min na pociag z Adrspach???????????
~czarna ręka 7-06-2009 13:52
~ago~~ Bardzo dziękujemy za miłe słowa. :-)) Ogólnie jeżeli chodzi o piwo to sporadycznie je piję ale jeżeli jest fajne,miłe towarzystwo to nie odmówię. Czeskie piwo jest naprawdę dobre-choć ostatnio piłam półtora roku temu. Pozdrawiam :-)
Cień 7-06-2009 15:31
Do czarna ręka. To, kiedy jedziemy, w przyszły weekend? A tak przy okazji, dlaczego czarna ręka? Cały czas myślałem aż do wczorajszego postu w artykule „Roznosił listy i handlował narkotykami”, że ty jesteś chłopcem, nie lepiej by było, rozwielitka albo modliszka, tak jest bardziej kobieco.;-)
Cień 7-06-2009 15:42
Do Ago. Masz podobne podejście do piwa jak ja i ten sam gust, ale piwo od czasu do czasu dobre jest dla zdrowia. A co byś powiedziała na przejażdżkę wąskotorowym, kopcącym z buchającą parą pociągiem retro w Zittau.:-)
~czarna ręka 7-06-2009 18:01
~~Cień~~ Kiedyś wpisywałam "1111" ale ktoś mi w to wszedł i w dodatku ukazał się artykuł,który nieco mnie zdenerwował i chciałam się na ów artykuł wypowiedzieć niezbyt pochlebnie i nie wiedziałam co wpisać w polu "autor" ......pierwsze wpadło mi do głowy "czarna ręka" -no i jakoś tak już zostało. Mam jeszcze nicka jako zalogowana ale nie chce mnie się nieraz logować tym bardziej,że po kilku minutach wylogowuje mnie samo jak odejdę od kompa. Jechać mogę nawet w przyszły weekend,bo mam cały wolny. :-)
ago. 7-06-2009 18:38
Do Czarna ręka - A który z artykułów tak bardzo Ciebie zdenerwował? Pamiętam te Twoje cztery jedynki, były jakiś czas temu na forum.
~ 7-06-2009 19:45
Zawsze można też pojechać do Pragi. Z Trutnova pociąg tam jedzie 3 godziny, czyli krócej niż z JG do Wrocławia. :)
Cień 7-06-2009 19:59
Bardzo mi miło, że odpisałaś na moje pytanie. :-) Na podany numer możesz wysłać wiadomość SMS gdzie lub jak możemy się umówić: 787-222-163 ten numer obsługuje tylko SMSy tak, że jak byś dzwoniła to i tak bym nie wiedział, jak coś to ja oddzwonię. :-)
~czarna ręka 8-06-2009 12:02
do Cień~~Hmmm....no fajnie,że dałeś namiar na kontakt z Tobą. Jak tylko będę zdecydowana co do jakiś terminów np. nadchodzącego weekendu to na pewno się odezwę. Pozdrawiam :-)
~czarna ręka 8-06-2009 12:07
do ago~~Mniejsza o artykuł-emocje już opadły i nie ma co do tego wracać. Były "1111" pózniej nie wchodziły a teraz już jest jak jest. Mogę jedynie powiedzieć,że artykuł dotyczył Szklarskiej Poręby.
~Dark Eden 10-06-2009 16:00
no to już wiem co będę robił w niedzielę (14.06). Mam nadzieję, że pogoda dopisze ;)
~ 17-07-2011 18:09
UWAGA! Miłośnicy szynobusów i wycieczek polsko-czeskich! Szynobus jelenia góra- trutnov nie odjeżdza o 7.36 .WDZIĘCZNI PODRÓŻNI DZIĘKUJĄ ZA''AKTUALNE'' INFORMACJE NA TEN TEMAT.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group