Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8245
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Rusza święto biegówek

Sobota, 23 lutego 2019, 7:45
Autor: Przemek Kaczałko
Szklarska Poręba: Rusza święto biegówek
Fot. Przemek Kaczałko
Już dzisiaj (23.02) na Polanie Jakuszyckiej rozpoczyna się Festiwal Narciarstwa Biegowego, w ramach którego odbędzie się 9 biegów. Tradycyjnie, pobito rekord uczestników – zgłosiło się około 8 tysięcy osób, a wśród nich takie gwiazdy jak Justyna Kowalczyk czy Paweł Korzeniowski.
W tegorocznym Biegu Piastów wystartuje wiele znanych osób, m.in. po raz drugi pobiegnie Justyna Kowalczyk na koronnym dystansie (50 km), wystartuje także jej brat oraz dwie kadrowiczki Justyny Kowalczyk (na 30 km). Swój debiut zaliczy też Paweł Korzeniowski - najbardziej utytułowany polski pływak - powiedziała Kaja Sznajdrowicz, dyrektorka Biegu Piastów.

Organizatorzy podkreślają wyjątkowość miejsca, w którym rozgrywane są zawody i zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie - są różne dystanse, ale też wiele atrakcji dla kibiców.

Bieg Piastów jest dla każdego - zawodowca i amatora, a osoba, która nie biega na nartach, ale chce poczuć klimat tego święta również może przyjechać na Polanę Jakuszycką - dodała K. Sznajdrowicz.

Aktualnie jest przygotowane ponad 80 km tras, więc na co dzień jest z czego korzystać. W związku z przygotowaniem do inwestycji na Polanie Jakuszyckiej, zaszło kilka zmian, ale pewne jest, że atmosfera imprezy nadal będzie wyjątkowa.

Start będzie na końcu Polany Maliszewskiego. Zawodnicy będą biegli w zasadzie po bardzo podobnych trasach, jak w latach poprzednich - mówił Maciej Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów.

Burmistrz Szklarskiej Poręby podkreślał zaangażowanie w organizację imprezy ze strony wielu osób, instytucji i firm.

Na polanę będą dojeżdżać pociągi Kolei Dolnośląskich, będzie komunikacja autobusowa. Niewątpliwie nie unikniemy dojazdu indywidualnego, ale możliwości parkingowe są ograniczone, więc zachęcam wszystkich uczestników i kibiców, aby korzystali z komunikacji zbiorowej - apelował Mirosław Graf.

Pierwsze biegu w ramach festiwalu narciarstwa biegowego już w sobotę (23.02) - będzie to Rodzinna Jedenastka (godz. 10:00) i Wyprawa Zuchów (10:30). W niedzielę przyjdzie czas na Memoriał Stanisława Michonia i Bieg Przedszkolaka. Z kolei w poniedziałek (godz. 18:00) wystartuje Nocna Dziesiątka. Główne biegi zaplanowano w dniach 1-3.03.2019 r.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group