Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7465
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rusza budowa mostu na ul. Kilińskiego

Wtorek, 19 sierpnia 2014, 9:01
Aktualizacja: Środa, 20 sierpnia 2014, 8:10
Autor: Angela
Jelenia Góra: Rusza budowa mostu na ul. Kilińskiego
Fot. Angela
Dzisiaj (19.08) miejski zarząd dróg i mostów przekazuje plac budowy mostu przy ul. Kilińskiego w Jeleniej Górze. Inwestycję za niemal dwa miliony złotych dokończy wykonawca wyłoniony w drodze przetargu – firma SKANSKA. Prace rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu, a zakończą do końca listopada br.

Most przy ul. Kilińskiego ma usprawnić komunikację z Osiedlem Robotniczym. Obiekt został rozpoczęty przez firmę Parkridge, która miała wybudować ten łącznik w ramach inwestycji Focus Park, ale wykonała tylko dokumentację tej inwestycji i dwa przyczółki. Po ogłoszeniu upadłości firmy inwestycję musi dokończyć Miasto.

Na to zadanie Miasto otrzymało około 800 tys. zł z rezerwy celowej państwa na rozwój sieci dróg i infrastruktury drogowej. Pozostała kwota pochodzi z miejskiego budżetu.

Planuje się, że po wykonaniu tej inwestycji część ulicy Pijarskiej stanie się jednokierunkowa. Łącznik będzie biegł obok obecnie budowanego nowego obiektu usługowego przy Osiedlu Robotniczym. Jak mówią władze miasta, to ważne zadanie usprawniające komunikację w tej części Jeleniej Góry, dzięki czemu kierowcy nie będą już musieli stać w korkach, by wyjechać z Pijarskiej na Podwale.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group