Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 5648
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rusza Brave Festival 2011 – wejściówki czekają!

Czwartek, 16 czerwca 2011, 9:03
Aktualizacja: 13:36
Autor: ACCIPITER
Jelenia Góra: Rusza Brave Festival  2011 – wejściówki czekają!
Fot. Organizatorzy
W dniach 17 – 18 czerwca (piątek–sobota) o godzinie 18–ej w kinie „Lot” w ramach szóstej edycji przeglądu festiwalowego Brave Festival 2011 będzie miał miejsce specjalny pokaz niemiecko–mongolskiego filmu dokumentalnego „Opowieść o płaczącym wielbłądzie” (Die Geschichte vom weinenden Kamel). Mamy dla Was pięć podwójnych wejściówek!

Tematem przewodnim tegorocznego przeglądu filmów dokumentalnych Brave Festival jest Mongolia, jej mieszkańcy i kultura. Filmy wyświetlane zostaną co prawda we Wrocławiu w dniach od 3 do 8 lipca, lecz wybrane tytuły prezentowane są już w czerwcu w Legnicy, Opolu, Wałbrzychu oraz Jeleniej Górze jako akcent przedfestiwalowy.

Jeleniogórskim wydarzeniem VI Przeglądu Filmowego Brave Festival będzie projekcja unikatowego dokumentalno-fabularnego dramatu „Opowieść o płaczącym wielbłądzie” w reżyserii Byambasuren Davaa i Luigi Falorni. Film opowiada o trudnych realiach życia rodziny nomadów, którzy wraz ze stadem owiec kroczą przez pustynię Gobi. Kiedy po porodzie wielbłądzica odrzuca nowo narodzonego białego wielbłąda, mieszkańcy mongolskiej pustyni sprowadzają muzyka, aby odprawił ceremonię skłaniającą matkę do zaakceptowania młode zwierzę.

Film zdobył nominację do nagrody Europejskiej Akademii Filmowej i Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny, a także został uhonorowany Nagrodą Publiczności na festiwalu filmowym w Karlowych Warach oraz otrzymał nagrodę Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych - DGA 2005.

18 czerwca (sobota) o godzinie 18-ej w kinie „Lot” w ramach Brave Festival 2011 będzie można obejrzeć 72-minutowy film dokumentalny „iThemba” w reżyserii i produkcji laureatki Oscara - Elinor Burkett.

Nakręcony w Zimbabwe obraz miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych Amsterdam w listopadzie 2010 roku. Film przedstawia członków zespołu Zimbabwean, grupę ośmiu niepełnosprawnych fizycznie muzyków, których wielu z ich sąsiadów uważa za przeklętych.

Ceny biletów: 10 zł.

Uwaga! Wejściówki do odebrania!
Dla pierwszych pięciu osób, które zadzwonią do nas dzisiaj o godzinie 12.00 mamy podwójne wejściówki na wybrany seans. Nasz telefon redakcyjny to 75 75 444 00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
686
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Interwencja na Podwalu
 
112
Palił się komin
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group