Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12214
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Runęły rudery. Będzie lepsza droga

Piątek, 13 grudnia 2013, 6:14
Aktualizacja: Sobota, 14 grudnia 2013, 7:44
Autor: UM/Red
Jelenia Góra: Runęły rudery. Będzie lepsza droga
Fot. UM
Rozpoczęły się wyburzenia domów przy ul. Kilińskiego W Jeleniej Górze. Wczoraj (12.12) przed południem ekipy weszły na plac budowy i rozpoczęły rozbiórkę budynków, z których wcześniej wykwaterowano mieszkańców ze względu na zły stan techniczny domów.

To, a także nowy układ drogowy w ulicach okalających centrum spowodował, że budynki te musiały zostać wyburzone, m.in. po to, by udrożnić przejazdy wąskim ciągiem ulicy Kilińskiego i odcinka ulicy Podwale. Pierwotnie harmonogram robót przewidywał, że elementy nowego „układu drogowego” w tym rejonie zbuduje firma, która miała się zająć budową galerii handlowej w miejscu dawnego targowiska. W lipcu 2010 r. wkopano nawet kamień węgielny pod tę inwestycję, ale potem sytuacja radykalnie się zmieniła.

- Firma nie wywiązywała się z wielu obowiązków nałożonych aktem notarialnym – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Wprawdzie powstały przyczółki mostu przez Młynówkę, ale inne prace nie zostały podjęte w przewidzianym umową zakresie. Podobnie, jak w przypadku budowy „Term Cieplickich” (aczkolwiek w innej formule prawnej) zakończyliśmy współpracę z tą firmą. Wystąpiliśmy do sądu o nakazy zapłaty przewidzianych umowami kar, a żeby nie tracić czasu przejęliśmy na siebie niektóre pilne zadania, m.in. wyburzenia pod nową sieć dróg.

- Wkrótce zaprezentujemy projekt rozwiązań drogowych na tym terenie, który będzie sprzężony z przejazdami ulicą Osiedle Robotnicze – dodaje rzecznik UM Cezary Wiklik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
797
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group