Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 7947
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Runął beton na chodnik. Naprzeciw magistratu

Wtorek, 15 lutego 2011, 15:18
Aktualizacja: 15:41
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Runął beton na chodnik. Naprzeciw magistratu
Fot. Angela
Dzisiaj około godziny jedenastej na chodnik przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze spadły kawałki betonu. Największy z nich miał około pięciu kilogramów. Na szczęście nikt tamtędy nie przechodził.

Kawałki betonu najprawdopodobniej odkruszyły się od komina remontowanej kamienicy przy ulicy Sudeckiej znajdującej się naprzeciwko siedziby urzędu miejskiego. O incydencie strażników miejskich i policję zawiadomiła załoga karetki pogotowia, która akurat tamtędy przejeżdżała.

– Z dachu spadły spore kawałki betonu, jeden z nich ważył około pięciu kilogramów. Jeśli ktoś przechodziłby w tym czasie i zostałby uderzony, źle to by się skończyło. Straż miejska zabezpieczyła teren taśmą. Policja zajmuje się ustaleniem właściciela obiektu. Do czasu jego odnalezienia i zabezpieczenia przez niego dachu i elementów, które mogą stanowić zagrożenie dla przechodniów, fragment chodnika od skrzyżowania ul. Sudeckiej z Al. Wojska Polskiego został wyłączony z ruchu. Piesi powinni teraz przechodzić na drugą stronę ulicy – mówi Artur Wilimek ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Właściciel obiektu może teraz odpowiedzieć za brak zabezpieczenia budynku i stwarzanie zagrożenia dla pieszych. Strażnicy apelują do zarządców o systematyczne przeglądy techniczne nieruchomości. Nie jest to bowiem pierwszy tego typu przypadek. W minionym tygodniu gruz spadł tuż obok przechodniów na chodnik przy ul. Sudeckiej naprzeciwko placu, gdzie kiedyś stała rudera należąca do Teatru im. Norwida.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group