B - klasa: Rozwiązują się niewiadome – podsumowanie 23 kolejki B–klasy

Niedziela, 25 maja 2008, 22:35
Aktualizacja: 1:22
Autor: Mateusz Banaszak
Rozgrywki B klasy, są już na ukończeniu. Toczy się niesamowita walka, między drużynami o pozycję lidera, która premiowana jest awansem do A– klasy.
Zespoły z czołówki tabeli, dzieli od siebie zaledwie kilka punktów, dlatego nie powinno zabraknąć emocji do ostatniej kolejki.

W grupie I dużo zaskakujących wyników, ale dzięki temu powoli rozwiązują sie niewiadome, dotyczące układu w tabeli.
Lider - Halniak przed kolejką dostał punkty „za darmo” od Łomnicy. W takim wypadku, drugi Lesk, aby myśleć o pogoni za Halniakiem musiał wygrać z przeciętnie grającą Kostrzycą. Jednak już w poprzednich kolejkach Lesk nie świecił formą i przegrał ,tym razem na wyjeździe 0:2
Sprawa awansu do A – klasy nie jest jeszcze przesądzona, wszystko rozstrzygnie się w następnej kolejce, gdzie Lesk u siebie zagra z Halniakiem

Natomiast trzecia Maciejowa, po raz kolejny pokazała, że warta jest miejsca na podium i znów wygrała, tym razem z Orłami. Ciekawie było w Wolbromku, gdzie miejscowa Nysa do przerwy wygrywała z Uranem. Jednak nie „dowiozła” zwycięstwa do końcowego gwizdka, co więcej - nie zdobyła nawet jednego punktu.
Do zaskakującego wyniku doszło w Miszkowicach, gdzie Dragon, po ostatnim cennym remisie z Leskiem, tym razem na własnym boisku, uległ Lipie aż 1:13.

W grupie II nadal przoduje Chojnik, który gładko pokonał Sosnówkę.
Drugi - Mitex, wygrał z Sokołowcem tylko 3:1, ale okazji do podwyższenia wyniku miał mnóstwo.
Od sromotnej porażki piłkarzy Sokołowca uchronił ich własny bramkarz, który tego dnia błyszczał formą.

Bobry w końcu pokazały na co je stać i wygrały pewnie z Czernicą.
Sudety w starciu z KKS-em dwa razy wychodziły na prowadzenie, lecz ostatecznie po słabej końcówce , przegrały 3:4. Dzięki zwycięstwu, KKS zdołał wyprzedzić Sudety w tabeli.

W grupie III planowe zwycięstwa, odniosła pierwsza trójka, która nie dała szans swoim rywalom. Nie powiodło się Lechii Piechowice, która remisując po I połowie z Juvenią 1:1 ostatecznie przegrała 1:3. Promień Grudza doznał kompromitacji w meczu ze Świeciem, przegrał aż 0:20 i na swoim koncie ma już 170 straconych bramek – najwięcej ze wszystkich zespołów B klasie.