Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12271
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rozśpiewana Polana w Janowicach Wielkich – od jutra

Czwartek, 24 lipca 2014, 8:47
Aktualizacja: 8:51
Autor: visitkarkonosze.pl
Region: Rozśpiewana Polana w Janowicach Wielkich – od jutra
Fot. Organizator
Słynący ze znakomitej, turystycznej atmosfery IV Wędrowny Przegląd Piosenki Polana odbędzie się 25–26 lipca w Janowicach Wielkich. Jak podają organizatorzy ze Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości, Wędrowny Przegląd Piosenki Polana prezentuje muzykę turystyczną, górską, poezję śpiewaną oraz inną, niemożliwą do zaszufladkowania, a jednoznacznie kojarzącą się z wędrówką, górami, czasem świetnie spędzonym w gronie znajomych, bądź z samą przyrodą.

Przegląd w tym roku będzie wymagał od widza pokonania około 700 m częściowo asfaltem, ale głównie polną, nieutwardzoną drogą od parkingu do miejsca odbywania się imprezy. Wynika to ze stanu polnej drogi, rozjeżdżonej przez maszyny rolne, jak i uszanowania ciszy i spokoju okolicznych mieszkańców domów przy ul. Partyzantów w Janowicach Wielkich.

- Prosimy o niepozostawianie pojazdów na ul. Partyzantów, ale o korzystanie z wyznaczonego parkingu przy Gminnym Zespole Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich – apelują organizatorzy.

Program koncertów:
Piątek, 25 lipca:
Szyszak – godzina 18:00
Zbyszek Stefański – godzina 19:00
H’ernest – godzina 20:00
Poetycki kwadrans – godzina 21:00
Bieguni – godzina 21:15
Huncwot – godzina 22:15

Sobota, 26 lipca:
Wolna scena – godz. 15:00
Piotr Pieńkowski – godzina 17:15
Zagrali i Poszli – godzina 18:15
Piotr „Płazior” Płaza – godzina 19:15
Poetycki kwadrans – godzina 20:15
Celtic Tree – godzina 20:30
Laborare – godzina 21:30
Calcjumfolii – godzina 22:30

DOJAZD
Po dojechaniu do Radomierza drogą krajową nr 3, trzeba skręcić na Janowice Wielkie. W Janowicach, koło kościoła skręcamy w lewo i zostawiamy samochód na parkingu przy Gminnym Zespole Szkół (będzie oznakowanie i wolontariusze). Potem idziemy pieszo ul. Partyzantów prosto, do budynku nr 20. Obok budynku są mury stodoły – za nimi skręcamy w lewo, za znakami drogą polną łagodnie pod górę, w stronę brzozowego zagajnika, który jest widoczny z dołu. Trzeba iść ok. 700 m wg oznakowań – średnim tempem ok. 10 min.

Po dojściu do brzozowego zagajnika wchodzicie na pierwszą polankę, która będzie miejscem koncertów. Tuż za nią jest druga polanka, na której będzie pole namiotowe. Do Janowic Wielkich można dostać się również pociągiem (linia Jelenia Góra-Wrocław.

NOCLEGI NA POLANIE
Na miejscu będzie przygotowane bezpłatne pole namiotowe. Można również skorzystać z noclegu w sali gimnastycznej w szkole – ok 20 min od miejsca Polany. Koszt noclegu za jedna noc wynosi 5 zł. Potrzebny jest własny śpiwór oraz karimata.

HIGIENA NA POLANIE
Na miejscu będą cztery toi-toi z umywalkami. Ok. 300 m od Polany płynie czysty, górski niewielki potok (prosimy nie używać detergentów). Możliwe będzie skorzystanie z prysznica w szkole – koszt jednej kąpieli 4 zł.

Opracowano na podstawie: http://www.polana.janowicewielkie.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
792
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group