Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7955
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Europa: Rozpoczęli już przygotowania do MŚ!

Czwartek, 25 kwietnia 2019, 1:27
Aktualizacja: 1:29
Autor: MDvR
Europa: Rozpoczęli już przygotowania do MŚ!
Fot. użyczone
Reprezentanci Karkonoskiego Klubu Kajakowego Jelenia Góra – Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki rozpoczęli już treningi na wodach otwartych. Po bardzo intensywnych przygotowaniach zimowych w Termach Cieplickich, zwycięzcy Pucharu Świata wyruszyli w objazd po ich ulubionych miejscach treningowych w Europie.

Pierwszym punktem przygotowań do nadchodzących mistrzostw świata stał się położony w Bawarii Plattling. Tam nieopodal Monachium, w odwoju na rzece Isar nasi kajakarze doskonalą technikę figur powietrznych. Przy sprzyjającym poziomie wody miejsce treningowe w Plattlingu to prawdziwy raj dla freestyle'owców i surferów. Możliwe jest tutaj robienie niezwykle widowiskowych i wysokich Loop'ów -salt, co może bardzo się przydać podczas światowego czempionatu w Hiszpanii.

W drodze do mistrzostw globu Zosia i Tomek odwiedzą jeszcze kilka miejsc w Europie. Po wykonaniu treningów w Plattlingu wyruszyli w dalszą drogę do Francji, gdzie planują przeprowadzić dwa obozy treningowe. Jeden w Millau, drugi w okolicach Entreessen. Ich plany jednak muszą być elastyczne, by dopasować się do zmiennych poziomów wody w rzekach.

Poza treningiem i testowaniem nowych kajaków dwójka naszych reprezentantów trenuje przed startami w cyklu zawodów w Stanach Zjednoczonych - Colorado Tour. Treningi na dużych wodach rzek stanu Kolorado są drugim etapem przygotowań do MŚ. Starty tam są nie tylko ważne ze względu na rangę i prestiż tych imprez, ale będą także startami kontrolnymi przed mistrzostwami świata. Wraz z początkiem maja Zosia z Tomkiem wylatują do USA i na przełomie maja oraz czerwca wystartują między innymi w GO PRO Mountain Games, CKS Paddle Fest i w kilku innych prestiżowych imprezach sportowych.

- Właśnie podczas startów w USA planujemy dopracować naszą formę na mistrzostwa świata. Zawsze starty w dużych imprezach, przy sporej presji i licznej widowni pomagały nam w budowaniu formy do najważniejszej imprezy sezonu. Dodatkową trudność na pewno będzie stanowić klimat górski. Nieraz będziemy trenować i startować na wysokości powyżej 2000 m.n.p.m., co na pewno porządnie nas zmęczy, ale i też pozwoli nabrać wysokiej wydolności na zbliżające się mistrzostwa. Trzymajcie za nas mocno kciuki - mówi Tomasz Czaplicki.

Mistrzostwa globu we freestyle'u kajakowym odbędą się między 29 czerwca a 6 lipca w położonej w Katalonii górskiej miejscowości Sort. Oboje z naszych reprezentantów w ubiegłym sezonie zwyciężyli tam w Pucharze Świata. Trzymamy mocno kciuki za dobre przygotowania i wysoką formę Zosi i Tomka.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
389
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group