Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7202
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozpoczęła się rywalizacja o Puchar Integracyjnego Klubu Sportowego IKS Jelenia Góra

Wtorek, 27 marca 2012, 1:14
Aktualizacja: 1:21
Autor: red.
Jelenia Góra: Rozpoczęła się rywalizacja o Puchar Integracyjnego Klubu Sportowego IKS Jelenia Góra
Fot. archiwum
W miniony piątek 23 marca odbyły się pierwsze mecze zawodów siatkówki o Puchar Integracyjnego Klubu Sportowego IKS Jelenia Góra – organizatora całej imprezy. Na starcie zameldowało się pięć zespołów.

Impreza jest rozgrywana w formie turniejów i będzie odbywała się w dwóch rundach. W pierwszej rundzie, każdy z zespołów zagra ze sobą 3 razy, a po jej zakończeniu, w drugiej części rozgrywek trzy najlepsze zespoły będą grały o miejsca 1-3, a drużyny z miejsc 4 i 5, zagrają dwumecz o pozycję czwartą. Najlepsza drużyna otrzyma Puchar ufundowany przez Prezesa Integracyjnego Klubu Sportowego Jelenia Góra, a w kategoriach indywidualnych tj, serwująca, przyjmująca, rozgrywająca, atakująca, środkowa i MVP, będą wręczane medale oraz dyplomy.

W zawodach biorą udział drużyny:
Uczniowski Klub Sportowy Marciszów – dziewczęta + chłopcy - UKS Marciszów
Międzyszkolny Ośrodek Sportu Jelenia Góra – dziewczęta + chłopcy - MOS JG
AKM Team – dziewczęta + chłopcy - AKM
Klub Siatkarski Jelenia Góra – dziewczęta - KS JG
Integracyjny Klub Sportowy Jelenia Góra – dziewczęta - IKS JG

Wyniki spotkań 1. kolejki:
Mecz nr 1 AKM Team – UKS Marciszów 2:0
Mecz nr 2 IKS JG – KS JG 2:0
Mecz nr 3 UKS Marciszów – IKS JG 0:2
Mecz nr 4 KS JG – UKS Marciszów 0:2
Mecz nr 5 AKM Team – KS JG 2:0
Mecz nr 6 IKS JG – AKM Team 1:1

Drużyna MOS Jelenia Góra pauzowała.

Tabela wyników po 1 kolejce.
1. IKS Jelenia Góra - 3 - 5 - 146:106 (+40)
2. AKM Team - 3 - 5 - 145:106 (+39)
3. UKS Marciszów - 3 - 2 - 134:130 (+4)
4. KS Jelenia Góra - 3 - 0 - 67:150 (-83)
5. MOS Jelenia Góra - 0 - 0 - 0:0 (---)

Następny termin zawodów jest przewidziany na dzień 13 kwietnia, na który organizator zaprasza wszystkich zainteresowanych. Mimo gładkich zwycięstw, walka między poszczególnymi drużynami była bardzo wyrównana i widać było, że ekipy chcą walczyć o jak najlepszy wynik. Przykładem może być mecz między UKS-em Marciszów, a IKS JG, gdzie drużyna z Marciszowa prowadziła w drugim secie 15:7, a mimo to drużynie IKS JG udało się wygrać 27:25. Na uwagę zasługują też najmłodsze zawodniczki KS Jelenia Góra, które pokazują wolę walki, mimo iż mają najmniejsze doświadczenie boiskowe.

Organizator jest bardzo zadowolony z dużej ilości zespołów, które chciały grać w zawodach, a było ich 7, jednak z powodów regulaminowych i terminowych, udział bierze 5 drużyn. Organizator dziękuje drużynom za udział w zawodach, które są organizowane w ramach zadania "Siatkarska Jelenia Góra - moje Miasto", a wspierane przez Prezydenta Jeleniej Góry. Zamysłem organizatora jest propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, poprzez popularyzacje i promowanie siatkówki wśród młodzieży szkolnej.

Integracyjny Klub Sportowy Jelenia Góra, pragnie także poinformować iż prowadzi zajęcia siatkówki dla dziewcząt z gimnazjum oraz zajęcia siatkówki na siedząco dla osób z dysfunkcją ruchową. W planach klubu jest także organizacja imprez i zawodów sportowych do końca tego roku szkolnego oraz kalendarzowego, w których będzie możliwość udziału. Natomiast podczas wakacji klub będzie organizatorem kilku turniejów, a także obozu siatkarskiego do udziału w którym serdecznie zaprasza. Więcej informacji pod nr tel. 604 - 805 - 136 lub mailem iksjeleniagora@gmail.com

(IKS Jelenia Góra)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group