Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11634
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozpoczęcie roku szkolnego w „Ósemce”

Środa, 1 września 2021, 12:07
Aktualizacja: 12:10
Autor: WAC
Jelenia Góra: Rozpoczęcie roku szkolnego w „Ósemce”
Fot. WAC
Cieszymy się, że wracamy po wakacjach aby pracować stacjonarnie i z nadzieją, że tak pozostanie przez następne dziesięć miesięcy – tak o rozpoczynającym się dziś (1.09) nowym roku szkolnym 2021/22 mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze Maria Silibert – Salabura.

Pierwszy dzień nowego roku szkolnego w zabobrzańskiej podstawówce, z racji obostrzeń związanych z pandemią był nieco inny niż zwykle. Uroczysty przebieg miało jedynie przywitanie w murach szkolnych 44 dzieci z klas pierwszych. Pozostałe klasy spotkały się w swoich salach z wychowawcami. W nowym roku szkolnym w Szkole Podstawowej nr 8 będzie się uczyć ponad 500 uczniów w 26 oddziałach.

W naszej szkole trwa modernizacja i budowa nowej hali sportowej w związku z tym tych oddziałów jest tak dużo jak bywało w przeszłości -mówi dyrektor SP nr 8 M. Silibert - Salabura. - Natomiast jesteśmy szczęśliwi, że następny rok szkolny zaczniemy już w godnych warunkach. Oczywiście budowa nowej hali, która ma zakończyć się w grudniu nie będzie przeszkadzała w bieżącym funkcjonowaniu szkoły. Budowa jest odgrodzona i zachowane są wszystkie względy bezpieczeństwa. Natomiast przez trwające prace nie mamy szatni i musieliśmy nieco przeorganizować sposób żywienia uczniów, ale te wszystkie niedogodności są po to aby już wkrótce dzieciom było o wiele, wiele lepiej. Wraz z nową halą przybędzie nam pięć dodatkowych sal lekcyjnych i trzy inne pomieszczenia co znacznie poprawi nam warunki.

Twoja reakcja na artykuł?

16
76%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
10%
Smuci
0
0%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
803
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group