Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 8875
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Różnie przeżyją wyniesienie na ołtarze polskiego papieża

Piątek, 29 kwietnia 2011, 7:24
Aktualizacja: 7:25
Autor: Angela
Pielgrzymki, okolicznościowe msze święte, czuwania, konkursy i koncerty – to wszystko z okazji zbliżającej się beatyfikacji Jana Pawła II. Ceremonia odbędzie się 1 maja (niedziela) w Watykanie. Tę uroczystość wierni będą przeżywali także w Jeleniej Górze.

Uroczyste msze święte odbędą się w każdej jeleniogórskiej parafii. Do tego wyjątkowego dnia u św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze przygotowywano się od miesiąca. 2 kwietnia w szóstą rocznicę śmierci Ojca Świętego odbyła się wieczornica z prezentacją multimedialną o Janie Pawle II, jego życiu i nauczaniu. W każdą niedzielę wierni biorą udział w konkursie rodzinnym o Janie Pawle II. Łącznie odpowiedzą na 18 pytań, a finał przewidziany jest na 20 maja br.

– Nasi katecheci organizują też apele i uroczystości w szkołach z okazji Beatyfikacji Jana Pawła II. Od piątku w naszym kościele odprawiana jest również Nowenna z koronką do Bożego Miłosierdzia. Przed mszami świętymi wierni będą mogli też posłuchać nauczania Jana Pawła II puszczanego z kaset. Zobaczą też prezentacje multimedialne o Papieżu. W niedziele odbędzie się też specjalna msza święta poświęcona Beatyfikacji Jana Pawła II – mówi ks. Bogdan Żygadło, proboszcz Parafii św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.

Organizowano także pielgrzymki do Rzymu na obchody uroczystości beatyfikacyjnych. Z kościoła św. Erazma i Pankracego wyjechały 43 osoby. Wielu z jeleniogórzan, którzy pozostaną w Jeleniej Górze, deklaruje, że będzie śledzić uroczystości w telewizji. Dla wielu jest to wielkie przeżycie i wyjątkowe wydarzenie. O wspólne przeżywanie tego święta zaapelował ksiądz biskup Stefan Cichy, ordynariusz legnicki. W niedzielę, o godz. 19, w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa odbędzie okolicznościowy i otwarty dla wszystkich koncert „Santo Subito” Informowaliśmy o nim wczoraj. Wystąpi orkiestra Klassik Modern z Filharmonii Dolnośląskiej.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group