Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8371
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozmowa o Polsce z Barbarą Nowacką

Niedziela, 16 grudnia 2018, 6:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 grudnia 2018, 16:56
Autor: WAC
Jelenia Góra: Rozmowa o Polsce z Barbarą Nowacką
Fot. WAC
Liderka wchodzącej w skład Koalicji Obywatelskiej Inicjatywy Polska Barbara Nowacka wraz z Dariuszem Jońskim – członkiem zarządu IP oraz Mateuszem Rambacherem – dolnośląskim koordynatorem IP byli gośćmi kolejnego spotkania z cyklu "Porozmawiajmy o Polsce", które odbyło się wczoraj (15.12) w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej.

Głównym powodem wizyty liderów Inicjatywy Polska w stolicy Karkonoszy było zawiązanie się struktur lokalnych tego istniejącego od 2016 roku stowarzyszenia w regionie jeleniogórskim. Do Jeleniej Góry przyjechali oni także, aby poinformować o nowej inicjatywie IP, a dotyczącej zbierania podpisów pod projektem ustawy o rozdziale Kościoła od państwa. Akcja ta ma ruszyć 6 stycznia przyszłego roku.

Temat rozdziału kościoła od państwa wielokrotnie był też poruszany podczas spotkania otwartego z jeleniogórzanami w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej. Po krótkim wstępie liderzy IP odpowiadali na pytania publiczności. Większość z nich dotyczyło strategii Koalicji Obywatelskiej, w skład której wchodzi IP w najbliższych wyborach parlamentarnych oraz wizji dalszego rozwoju Polski w przypadku, gdyby opozycji udało się wygrać wybory i tym samym przejąć stery rządów od Prawa i Sprawiedliwości.

- Jedyną sposobem odsunięcia partii Jarosława Kaczyńskiego od władzy jest zjednoczona Koalicja Obywatelska. - To pokazują nie tylko wyniki wyborów samorządowych, gdzie masowo głosowano na przedstawicieli KO. Jeśli ktoś umie liczyć, to wie, że metoda Donta działa na korzyść dużych ugrupowań. Naszym zadaniem jest przekonywanie, że KO jest nie tylko projektem anty - PiS, ale także projektem nadziei. Jest w nim także miejsce na lewicową wizję polityki.

Barbara Nowacka sporo czasu poświęciła również kwestiom polityki społecznej.

- Aby Polska się dobrze rozwijała, musimy być mocno zakorzenieni w Unii Europejskiej - podkreślała B. Nowacka. - To dzięki Unii mamy nie tylko dobre inwestycje, ale przede wszystkim podstawowe wartości, jak: demokracja, państwo prawa, równość kobiety i mężczyzny. To się później przenosi na to, w jaki sposób jest organizowana Polska.

Stowarzyszenie chciałoby, aby każde dziecko mogło w szkole zjeść ciepły posiłek. Ta forma pomocy dotyczyłaby nie tylko dzieci z uboższych rodzin. Chodzi o to, żeby wszystkie dzieci zjadły pełnowartościowy posiłek, którego nie zawsze są im w stanie zapewnić zaganiani rodzice. Dzieci miałyby też korzystać z bezpłatnej komunikacji zbiorowej.

Twoja reakcja na artykuł?

16
39%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
7%
Złości
21
51%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group