Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 3081
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Rozgrzewali publiczność w Dworze Liczyrzepy. W rytmach didżejów

Sobota, 28 stycznia 2012, 9:26
Aktualizacja: 9:28
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Rozgrzewali publiczność w Dworze Liczyrzepy. W rytmach didżejów
Fot. Zbigniew Piepiora
Wyłoniono zwycięzców Zimowych Mistrzostw Polski Prezenterów Muzyki. Zabawa potrwa do 28 stycznia. Jest to pierwsza edycja imprezy, która stanowi część Mistrzostw Polski Plażowych Prezenterów Dyskotek organizowanych corocznie w nadbałtyckich kurortach.

Spośród finałowej szóstki „showmanów”, w dniu 26 stycznia wyłoniono czterech zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął duet: Gzula Daniel, DJ Maxx i Adam Grot, DJ Adaś Żabia Wola. Drugie przypadło Pawłowi Hetmanowi z Krakowa, znanemu jako DJ Namteh. Trzecią lokatę wywalczył Wojciech Nadolski ze Zblewa, znany DJ Max.
W finale uczestnicy musieli przedstawić program trwający 20 minut. Jury oceniało przede wszystkim pracę z mikrofonem, umiejętność nawiązania kontaktu z publicznością, dobór repertuaru, ruch sceniczny, strój, oraz miksowanie.

Laureaci otrzymali profesjonalny sprzęt muzyczny. Dodatkowo nagrodą publiczności – beczką piwa zostali wyróżnieni DJ Maxx i DJ Adaś, którzy podzielili się wygraną z uczestnikami imprezy. W dniach 27 i 28 stycznia o godz. 21.00 rozpoczną się imprezy „Final Party” z udziałem finalistów mistrzostw oraz zaproszonych gości.
W poniedziałek miała miejsce aklimatyzacja i konkurs na najbardziej dowcipny blok muzyczny ze specjalną nagrodą, czyli tzw. „Turniej o Beczkę Piwa”, którą wyborem uczestników imprezy wygrał jeleniogórzanin Dariusz Dąbrowski – DJ Siwy. W dniu mistrzostwom towarzyszył także kulig zorganizowany przez „Western City” przed Hotelem „Relaks”.

- Chodzi o to by mistrzostwa nie przypominały typowej dyskoteki techno, lecz ludzie po prostu dobrze się bawili. Nie zabrakło również, starych przebojów i oryginalnych przebieranek - powiedział Jan Gierszanin, współorganizator. Po wielkim finale wystąpił znany w całej Europie DJ Omen oraz zespół D-Bomb.

- Pomysł całego przedsięwzięcia narodził się nad morzem, gdzie już od 15 lat organizowane są Mistrzostwa Polski Plażowych Prezenterów Dyskotek. Za rok planujemy organizację w Karpaczu już drugiej edycji mistrzostw z jeszcze większym rozmachem – mówi Bogusław Ceglarski, współorganizator. - Najważniejsze w zawodzie DJ jest wyczucie publiki, co jest najtrudniejsze, bo dzięki nowoczesnej technologii, miksowania może nauczyć się każdy, a z darem współgrania z uczestnikami zabawy trzeba się urodzić - powiedział Piotr Suchocki, czyli DJ Suchy, wielokrotny mistrz polskich DJ-ów.

Mimo że do mistrzostw tym razem nie zgłosiła się żadna kobieta, to próbki swoich możliwości poza konkursem zaprezentowała DJ Kati.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group