Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6549
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rozdano Dolnośląskie Klucze Sukcesu

Wtorek, 23 czerwca 2015, 8:18
Aktualizacja: Środa, 24 czerwca 2015, 7:24
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Rozdano Dolnośląskie Klucze Sukcesu
Fot. Archiwum
Dolnośląski Klucz Sukcesu to prestiżowe, regionalne wyróżnienie cenione w środowisku gospodarczym, kulturalnym i samorządowym. Przyznawane jest przez Kapitułę Wyróżnienia Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. Podczas gali finałowej, która odbyła się w miniony piątek (18.06) w Zgorzelcu Laureatem ogłoszono Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska Dolny Śląsk z siedzibą w Jeleniej Górze, zaś Nominatem została Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze.

Dolnośląski Klucz Sukcesu przyznawany jest w ośmiu kategoriach: największa osobowość w promocji regionu; dolnośląska firma najlepiej współpracująca ze społecznością lokalną i organizacjami pozarządowymi; najbardziej gospodarna gmina wiejska; najbardziej gospodarna gmina miejska lub wiejsko-miejska; najlepsza dolnośląska organizacja pozarządowa; najlepsza instytucja kultury lub inicjatywa kulturalna; najlepsza szkoła, instytucja lub inicjatywa edukacyjna; najlepszy klub sportowy, ośrodek sportu i rekreacji, przedsięwzięcie turystyczne lub organizator masowych imprez rekreacyjnych.

W tej ostatniej kategorii zwyciężyło Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska – Dolny Śląsk, które swą siedzibę ma w Jeleniej Górze przy ul. Kruszwickiej.

- Olimpiady Specjalne Polska to stowarzyszenie, którego główną działalnością jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przez sport nasi zawodnicy rozwijają się zarówno fizycznie, jak i społecznie. Uczą się nowych umiejętności, przełamują własne bariery, stają się bardziej odważni, otwarci i pewni siebie. Przez nasze działania staramy się wspierać rodziny zawodników, pomagając im w wysiłkach opiekuńczych. Oddziałujemy również na szersze środowisko społeczne. Pokazując wysiłek sportowy zawodników Olimpiad Specjalnych, ich emocje i radość z uprawiania sportu, staramy się przełamywać stereotypy, przyczyniamy się do lepszego zrozumienia, akceptacji i tolerancji wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną – czytamy w komunikacie.

Nominatem w kategorii najlepsza instytucja kultury lub inicjatywa kulturalna została Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze, która działa od ponad 50 lat. Założona została w 1964 roku (jako Społeczna Orkiestra Symfoniczna) przez Stefana Strahla, on był też jej wieloletnim dyrektorem. Pod jego batutą jeleniogórscy symfonicy odnosili pierwsze, znaczące sukcesy koncertowe. Od 1990 roku na czele Filharmonii Dolnośląskiej stoi dyrektor Zuzanna Dziedzic. Obecnie pieczę nad muzyczną działalnością instytucji sprawuje dyrektor artystyczny Wojciech Rodek. Zasadniczą część działalności filharmoników stanowią występy przed jeleniogórską publicznością i wydarzenia muzyczne organizowane we własnej sali koncertowej. Od początku swojego istnienia orkiestra intensywnie koncertuje także poza Jelenią Górą – w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Czechach, Włoszech, Finlandii, Rosji, Szwajcarii, Austrii, Hiszpanii, Chinach, Francji na Węgrzech – głosi komunikat Kapituły Wyróżnienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group