Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9324
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rozbudowa autostrady z budową S5

Sobota, 2 stycznia 2021, 6:02
Autor: WAC
Region: Rozbudowa autostrady z budową S5
Fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ostatnich dniach 2020 roku ogłosiła przetargi na prace przygotowawcze dla dwóch ważnych inwestycji drogowych w regionie.

Pierwszy przetarg dotyczy opracowania dokumentacji dla odcinka autostrady A4 od węzła Krzyżowa do węzła Legnica Południe o długości ok. 36 km. W dokumentacji studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej dla tego odcinka zostaną przeanalizowane warianty rozbudowy autostrady A4 w istniejącym śladzie.

Drugie postępowanie, ze względu na wzajemne oddziaływanie na siebie dróg S5 i A4, prowadzone jest jednocześnie dla odcinka A4 od węzła Legnica Południe do węzła Wrocław Wschód/Stary Śleszów o długości ok. 80 km oraz dla drogi ekspresowej S5 Bolków - Sobótka o długości ok. 50 km. W tym przypadku przeanalizowane zostaną trzy warianty budowy/rozbudowy A4 wraz z budową S5. Wszystkie te warianty zostaną zaprojektowane w taki sposób, aby przebiegały możliwie jak najdalej od zabudowań, z zachowaniem dróg poprzecznych łączących miejscowości.  

Po zakończeniu pierwszych prac studialnych dla autostrady A4 Krzyżowa - Wrocław i nowej drogi ekspresowej S5 Sobótka - Bolków, przystępujemy do kolejnych działań - informuje Tomasz Żuchowski, p.o. generalnego dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. - Ogłoszone postępowania przetargowe przybliżą nas do poznania najbardziej optymalnego wariantu budowy lub rozbudowy autostrady A4, która wraz z drogą ekspresową S5 stworzą nową jakość połączenia w korytarzu transportowym wschód-zachód.

Według założeń, autostrada A4, droga ekspresowa S5 wraz z budowaną obecnie S3 i projektowaną S8 stworzą spójny układ komunikacyjny dróg szybkiego ruchu. Realizacja tego poważnego przedsięwzięcia inwestycyjnego planowana jest w systemie projektuj i buduj w latach 2026-2029/2030.

Twoja reakcja na artykuł?

81
68%
Cieszy
12
10%
Hahaha
1
1%
Nudzi
6
5%
Smuci
7
6%
Złości
13
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (90)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
514
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group