Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7315
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rozbiegany Świeradów–Zdrój

Wiadomości: Świeradów-Zdrój
Czwartek, 8 października 2015, 13:36
Aktualizacja: 14:32
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w II edycji 4F Świeradów RUN. Zawodnicy startowali na dystansach 2.5, 10 i 15 kilometrów, a rekordzista pokonał najdłuższą trasę w niecałą godzinę.

Biegacze wystartowali z dolnej stacji kolejki gondolowej Ski&Sun Świeradów-Zdrój. Ponad 100 zawodników wybrało krótszy, 2,5-kilometrowy dystans, który pokonywali po ulicach Świeradowa Zdroju. Pozostali uczestnicy zdobyli Stóg Izerski finiszując przy słonecznej pogodzie przy górnej stacji kolei, położonej 443 metry wyżej.

- Niemal cała trasa prowadziła pod górę. To jednak był fajny test - okazało się, że mimo przewyższenia jestem w stanie trzymać równy szybki krok – mówiła na mecie Katarzyna Karpa, blogerka, autorka książki popularyzującej bieganie “Dziewczyny na Start”. - Zawody, chociaż dystans dla mnie raczej krótki, były dość trudne, ale bardzo dobrze zorganizowane – dodała.

Zawodnicy chwalili również pakiety startowe, które zawierały m.in. termoaktywną koszulkę 4F, sponsora tytularnego imprezy oraz książkę „Panteon Polskiego Sportu” przedstawiającą sylwetki wybitnych sportowców. Jak mówi Jakub Sojka, prezes Ski&Sun impreza przerosła jego oczekiwania. - W ubiegłorocznej edycji biegu wzięło udział 400 osób, w tym roku ponad 500, a na przyszły rok przygotowujemy się na następne setki.

W biegu na 2,5 kilometra najlepsza wśród kobiet była Ewa Hofman ze Świeradowa-Zdroju (00:11:41), a wśród mężczyzn Grzegorz Kasper z Lubania (00:09:35). W biegu na 10 kilometrów zwyciężyli Dominika Wiśniewska-Ulfik z Zabrza (00:48:16) oraz Arkadiusz Gardzielewski z Wrocławia (00:39:18), natomiast najlepsi w debiutującym dystansie 15 kilometrów tegorocznej edycji to Danuta Piskorowska z Wrocławia (01:17:06) oraz Yuriy Blahodir z Ostrowa Wielkopolskiego (00:59:12).

W puli nagród znalazły się m.in. vouchery na wczasy zagraniczne, pobyty wielodniowe i weekendowe w hotelach SPA w Świeradowie-Zdroju, Karpaczu oraz Libercu, nagrody rzeczowe oraz pieniężne ufundowane przez sponsorów tegorocznej edycji. Organizator po raz kolejny przygotował klasyfikację specjalną ze współczynnikiem wieku. W tej klasyfikacji każdy zawodnik, stosownie do swojego wieku, otrzymywał premię czasową według współczynnika opracowanego na podstawie blisko 30 000 wyników biegów w całej Polsce. Jest to próba ujednolicenia wyników wszystkich biegaczy niwelując ich różnice wieku. W tym roku w kategorii specjalnej wśród Pań nagrodę odebrała Klaudia Petters z czasem ważonym (00:58:21), a wśród panów Tadeusz Sitek z czasem ważonym (00:39:08).

Spośród startujących uhonorowano również najstarszą oraz najstarszego startującego mieszkańca Świeradowa Zdroju, a wśród wszystkich uczestników rozlosowano książki o tematyce biegowej oraz rower turystyczny Marki Romet. Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Świeradowa-Zdrój, burmistrz Mirska oraz Nadleśnictwo Świeradów. Całe wydarzenie było dofinansowane ze środków Gminy i Miasta Świeradów-Zdrój. Zapraszamy już dziś na trzecią edycję 4F Świeradów Run planowaną na 9 października 2016 roku. Szczegółowe informacje o kolejnej edycji będą się pojawiać na stronie biegu: www.swieradowbiega.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group