Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 5474
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Równy start już od przedszkola

Piątek, 19 marca 2010, 9:32
Aktualizacja: 9:33
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Równy start już od przedszkola
Fot. .....
W Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Szklarskiej Porębie realizowany jest unijny projekt pod nazwą „Równy Start–Lepsza Przyszłość”. Głównym celem jest wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich dzieci, które uczęszczają do przedszkola. W ramach tego projektu przedszkolaki mogą uczestniczyć w licznych, bezpłatnych zajęciach dodatkowych, organizowanych zarówno na terenie placówki, jak i poza nią.

Unijny projekt realizowany jest w roku szkolnym 2009/2010, uczestniczy w nim 87 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W ramach dodatkowych zajęć odbywają się: nauka języka angielskiego, nauka tańca, warsztaty teatralne oraz zajęcia muzyczne. Przedszkolaki uczone są przez profesjonalnych trenerów. – Projekt poprzez wydłużony o 2 godz. dziennie czas pracy przedszkola tworzy rodzicom nowe możliwości znalezienia i podjęcia pracy – podkreśla tę ważną kwestię jedna z wychowawczyń.

Całkowita wartość unijnego projektu wynosi 222 tys. zł, wkład własny miasta to nieco ponad 33 tys. zł. Dzięki tym pieniądzom przedszkole mogło zakupić sprzęt komputerowy, audiowizualny i nagłaśniający oraz niezbędne pomoce dydaktyczne, a także zabawki. – Do zajęć tanecznych zakupionych zostało 87 kompletów strojów, w których dzieci występują podczas różnych uroczystości przedszkolnych i lokalnych – relacjonuje pani wychowawczyni. Na potrzeby nauki języka angielskiego zakupiono także 54 komplety podręczników wraz z płytami CD.

W ramach dodatkowych zajęć i wyrównywania szans dzieci mają okazję do wizyt w jeleniogórskim teatrze oraz filharmonii. Planowany jest także wyjazd do szkoły tańca, gdzie podopieczni przedszkola będą mogli podziwiać profesjonalne występy tancerzy, a następnie pochwalić się własnymi umiejętnościami. Ciekawym pomysłem jest również wycieczka autokarowa do pobliskiego gospodarstwa agroturystycznego, gdzie dzieci będą mogły w praktyce wykorzystać poznane angielskie słówka.

Warsztaty teatralne prowadzone są przez aktorkę Krystynę Dmochowską. Dzięki tym lekcjom przedszkolaki już nie raz wystąpiły przed miejscową publicznością. Wraz ze swoją nauczycielką przygotowały m.in. Jasełka, które zostały zaprezentowane podczas wigilijnej uroczystości. W czasie dnia otwartego w przedszkolu pod hasłem „Mali i duzi artyści naszego miasta” dzieci przygotowały niespodziankę dla mieszkańców Szklarskiej Poręby, w postaci pokazów wokalnych oraz tanecznych.

Projekt „Równy Start-Lepsza Przyszłość” zakładał m.in. przyrost wiedzy u dzieci, wzrost poczucia własnej wartości, nabycie umiejętności interpersonalnych i wykorzystania swoich mocnych stron oraz realizację twórczych zadań podczas pracy z grupą. W trakcie prowadzenia monitoringu działań w ramach projektu można już zauważyć znaczny postęp wśród wszystkich uczestników. Dzieci nauczyły się kroków tanecznych do czterech tańców, umieją śpiewać z wykorzystaniem instrumentów muzycznych, uwielbiają wcielać się w rolę aktora i coraz sprawniej posługują się prostymi słówkami w języku angielskim.

– Trenerzy, którzy prowadzą zajęcia z dziećmi robią to z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem, dzięki czemu dzieci chętnie i z radością uczestniczą w zajęciach – potwierdzają panie wychowawczynie. W ten sposób podopieczni Przedszkola Samorządowego nr 1 mają szansę na równy start, a dzięki nabytym umiejętnościom i rozwojowi swoich twórczych talentów, na lepszą przyszłość.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
905
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group