Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8265
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rowerzyści posprzątają ścieżkę rowerową

Sobota, 20 czerwca 2009, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Rowerzyści posprzątają ścieżkę rowerową
Fot. .....
Dziś – drugie sprzątanie ścieżki rowerowej przy ulicy Sudeckiej. Tym razem do uprzątnięcia będą dwa kilometry, których nie zdążono sprzątnąć podczas kwietniowej akcji. Zbiórka o godzinie 10.00 przy bramie Nowego Cmentarza.

– Zapraszam wszystkich rowerzystów, rolkowców i deskorolkowców do włączenia się do sprzątania – mówi Bolesław Osipik, organizator akcji. – Chciałbym podkreślić, że ja sprzątać będę niezależnie od tego, ilu chętnych zgłosi się do pomocy oraz jaka w tym dniu będzie pogoda.

Na tych, którzy dotrwają do końca sprzątania organizator przygotowuje upominki - niespodzianki, które wręczy straż miejska i policja. Dodatkową nagrodą będzie komfort i bezpieczeństwo użytkowników trasy podczas korzystania ze ścieżki rowerowej.

Ważne, by w tym dniu zgłosiło się jak najwięcej osób, które korzystają z tej trasy. Od nich będzie bowiem zależał stan czystości tej ścieżki w rozpoczynającym się sezonie rowerowym. Obecnie sytuacja nie wygląda tam najlepiej. Na trasie jest sporo rozbitego szkła, foliowych worków, puszek, butelek, gałęzi i innych nieczystości. Nie trudno tam o przebicie koła w rowerze czy „wywrotkę” na rolkach.

Do akcji włączy się również Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które zapewni worki i sprzęt do zamiatania ścieżki oraz wodę mineralną.

W ramach pierwszego sprzątania, które odbyło się 25 kwietnia, uczestnicy zebrali sporą ilość nieczystości, w tym przede wszystkim szła, butelek plastikowych, papierów i innych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1200
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group