Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 6081
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rowerowy weekend dla całych rodzin

Środa, 16 czerwca 2021, 23:15
Aktualizacja: 23:16
Autor: MDvR
Region: Rowerowy weekend dla całych rodzin
Fot. użyczone
Organizator pierwszej edycji Enduro MTB Series poza sobotnim ściganiem na naturalnych, trzymających w napięciu szlakach przygotował też mnóstwo atrakcji dla rodzin, m.in. niedzielny mini-wyścig dla dzieci, testy samochodów MINI, wycieczki rowerowe z przewodnikiem, czy szkolenie techniki jazdy. Oto wszystko, co czeka nas w weekend 26-27 czerwca w Świeradowie-Zdroju.

Zapraszają do Świeradowa już w piątek!
| - Głód ścigania jest w tym sezonie silny – kiedy piszemy te słowa, na liście startowej jest już ponad 300 nazwisk i pozostały ostatnie wolne miejsca. Wciąż jest cień szansy, że pojawi się dodatkowa, niewielka pula – warto śledzić strony Enduro MTB Series na Facebooku i Instagramie - informują organizatorzy.

Ze względu na tak dużą frekwencję pomysłodawcy wydarzenia zachęcają do odebrania pakietu startowego już w piątek (25 czerwca) wieczorem. Biuro zawodów w Zespole Szkół przy ul. M.C. Skłodowskiej 2 będzie czynne w godzinach 17:00-22:00. A pakiety startowe będą - jak przystało na cykl Enduro MTB Series - na wypasie! Napój i batonik Nutrend, smar eLube, impregnat Nikwax, „Mieszanka Studencka” KRESTO, oraz… niespodzianka od MINI Sikora i organizatorów.

Sobota, czyli zawody enduro
| - Wasz głód zaspokoją odcinki specjalne łączące stare ścieżki z nowymi, niezwykle zróżnicowanymi sekcjami, które udało się przygotować dzięki współpracy z miastem Świeradów-Zdrój i Nadleśnictwem Świeradów. Lokalny rider, Maciej Bała zadbał o to, żeby każdy znalazł tu coś dla siebie: twarde, górskie sekcje, miękką ściółkę, korzenie i garść sztucznych elementów. Swój wkład w ostateczny wygląd odcinków miał też Mateusz Baliński, zawodnik Whyte Racing. Sporą dawkę endorfin po każdym z odcinków zagwarantuje też ich doskonałe przygotowanie, dzięki wykorzystaniu narzędzi akumulatorowych Makita. - dodają organizatorzy

Spod Uzdrowiska Świeradów (róg ul. Zdrojowej i Parkowej), najpierw na trasę ruszą wszystkie grupy Pro, a następnie Hobby. Z uwagi na wciąż obowiązujące obostrzenia dotyczące imprez amatorskich, organizatorzy zmieniają nieco poranną procedurę startową. - Odprawa techniczna będzie prawdopodobnie udostępniona w naszych mediach w formie krótkiego filmu, aby zawodnicy nie musieli wszyscy na raz pojawiać się rano na starcie. Wcześniej podamy także harmonogram godzinowy startów poszczególnych grup. Dzięki temu będziemy przestrzegać aktualnych obostrzeń, a osoby z dalszych grup startowych, zamiast czekać długo na swój start, po prostu pojawią się o wyznaczonej godzinie – mówi Grzegorz Miedziński, organizator zawodów. Przed startem każdy z zawodników będzie musiał podpisać listę startową, po czym otrzyma mapę, harmonogram startowy oraz zostanie aktywowany jego chip pomiaru czasu. Warto o tym pamiętać, bo bez tego start w zawodach nie będzie możliwy.

Po drugim odcinku specjalnym na zawodników będzie czekać bufet regeneracyjny zaopatrzony przez firmę Nutrend, oraz strefa techniczna, w której w drobnych naprawach pomoże Bike Garden Service. Z kolei po trzecim odcinku, czyli Varta Power Challenge, swoją rywalizację zakończą grupy Hobby (przypominamy o konieczności zwrotu chipa do pomiaru czasu tuż za metą!), zaś śmiałkowie z grup Pro ruszą na ostatni, czwarty odcinek specjalny. Po zawodach, w miejscu bufetu będzie czekał posiłek regeneracyjny (wydawany jak zawsze po okazaniu numeru startowego).

Po krótkim odpoczynku uczestnicy zaproszeni będą do Hotelu Cottonina (ul. Sanatoryjna 7), gdzie odbędzie się dekoracja zwycięzców i losowanie wartościowych nagród, m.in. kasków TSG, smartfonów HAMMER Explorer, udziału w MINI Track Days na torze wyścigowym, czy vouchery ufundowane przez Elemenets Hotel budującego apartamenty inwestycyjne w Świeradowie Zdrój. Czas oczekiwania na dekorację może się wydłużyć ze względu na liczbę uczestników i mnogość klasyfikacji, dlatego organizatorzy zachęcają do spędzenia go przy ognisku, przy posiłku mięsnym lub wege (znów przyda się numer startowy!).

Niedziela, 27 czerwca - czyli mini-wyścig dla dzieci, testy samochodów MINI oraz wycieczki i szkolenia rowerowe
Emocje po rywalizacji dorosłych podtrzymają zawody dla najmłodszych: Cottonina Kids Race. Krótka i bardzo prosta runda przeznaczona dla dzieci w wieku do lat 6 wyznaczona będzie na terenie Hotelu Cottonina. Darmowy udział i nagrody dla wszystkich uczestników i uczestniczek powinny być wystarczającym argumentem do pojawienia się w Świeradowie całą rodziną. Dodatkową zachętą może być możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji żywieniowych i analizy składu ciała.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będzie też możliwość zapoznania się z ofertą samochodów MINI. Wśród modeli, które zaprezentuje dealer MINI Sikora, znajdą się m.in.: MINI Cabrio w wersji John Cooper Works (230 KM), MINI Countryman Cooper S ALL4 (178 KM) czy MINI Cooper SE Electric (184 KM). Pojawi się także Demo Car Makity, w którym będziemy mieli okazję sprawdzić wiele urządzeń i zapytać o niemal każdy szczegół dotyczący budowy i funkcjonowania produktów Makita.
To jednak nie koniec atrakcji! Dla chętnych przygotowano też dwa warianty wycieczek rowerowych z miejscowymi riderami: Rodzinny (dla początkujących) i Odkrywca (dla osób jeżdżących po górach). Potrzebny będzie własny, sprawny rower oraz kask (zalecane też ochraniacze na kolana i łokcie). Zbiórka w Hotelu Cottonina o godzinie 10:00.

Również dla rowerzystów będą propozycje szkolenia techniki jazdy z Mateuszem Balińskim. Zawodnik Whyte Racing zabierze chętnych na skilla. Szkolenie jeden z odcinków specjalnych zawodów, na wspólną analizę linii przejazdu i praktyczne szlifowanie terenowego jest płatne, a liczba miejsc ograniczona – zapisać się można na mt.balinski@gmail.com.

Harmonogram:

25 czerwca 2021 – piątek
17:00-22:00 – odbiór pakietów startowych – Zespół Szkół (ul. M.C. Skłodowskiej 2)

26 czerwca 2021 – sobota
7:30-9:00 – odbiór pakietów startowych – Zespół Szkół (ul. M.C. Skłodowskiej 2)
9:30 – start grupy Pro1 – Dom Zdrojowy (taras od strony Parku)
9:40 – start grupy Pro2
(kolejne grupy startują co 10 minut; należy być na miejscu minimum 15 minut przed swoim startem)
12:10 – start ostatniej grupy z miasteczka zawodów
18:00 – rozpoczęcie ogniska – Hotel Cottonina (ul. Sanatoryjna 7)
ok. 19:00 – dekoracja zwycięzców i losowanie nagród – Hotel Cottonina

27 czerwca 2021 – niedziela
9:00 – wycieczka nordic walking lub spacer shinrin yoku
10:00 – wycieczka MTB z lokalnymi przewodnikami
10:00-11:30 – zapisy na mini-wyścig rowerowy dla dzieci
12:00 – start mini-wyścigu dla dzieci
10:00-14:00 – prezentacja samochodów MINI
Całość programu na terenie Hotelu Cottonina.
Harmonogram może ulec zmianie.

Szczegółowy harmonogram godzinowy znajdziesz na:
http://enduromtbseries.pl/pl/kalendarz/swieradow-zdroj

Informacje organizacyjne przydatne przed startem tutaj:
http://enduromtbseries.pl/pl/informacje/jak-wygladaja-zawody

Najnowsze wieści od organizatora, oczywiście na Facebooku:
https://www.facebook.com/EnduroMTBseries

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
836
Tak
57%
Nie
43%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Piechowice: Burchacki vs. Kubielski
 
Karkonosze
Premiera już za tydzień
 
Aktualności
Patryk dziękuje uczestnikom pikniku
 
Aktualności
Diamencikowe stroje są super
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group