Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 6376
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rowerowy jubileusz

Poniedziałek, 14 września 2020, 9:46
Aktualizacja: 10:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rowerowy jubileusz
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz 20. miłośnicy jednośladów z Jeleniej Góry, bliższych i dalszych okolic - wzięli udział w Paradzie Rowerów, organizowanej przez Muzyczne Radio. Tym razem, ze względu na ograniczenia sanitarne - było ok. 1000 uczestników.

20. Parada Rowerów przeszła do historii. Na Placu Ratuszowym zgromadzili się rowerzyści z Jeleniej Góry, gmin powiatu jeleniogórskiego, ale i z dalszych miejscowości. Wszystkich łączy przyjemność z jazdy na jednośladach.

Jest piękna pogoda, to wspaniała okazja na wypad z rodziną i po raz pierwszy zawitaliśmy na Paradę Rowerów do Jeleniej Góry - wyznał pan Piotr z Bogatyni. - Od kilku lat przymierzaliśmy się, żeby wziąć udział i w tym roku się udało. Myślę, że będziemy wracać w kolejnych edycjach - dodał rowerzysta z Bogatyni.
Jadę już po raz. 15. lub 16., trudno zliczyć. Zapamiętam tę edycję na lata ze względu na maseczki. Szkoda, że nie ma finału w Karpaczu, bo kiedyś - gdy Tour de Pologne u nas się odbywało, finał parady był na Orlinku - wspomina pan Mariusz z Jeleniej Góry.

Uczestnicy wyruszyli z Placu Ratuszowego przez ulicę Wolności, Stawy Podgórzyńskie, a metę mieli na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie. Jak się dowiedzieliśmy, prawdopodobnie kolejna edycja wróci do korzeni i możliwy jest finał w okolicy skoczni Orlinek w Karpaczu.

Twoja reakcja na artykuł?

18
78%
Cieszy
1
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
2
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group